Заволодіння понад 50 млн грн лісгоспу: підозрюваним продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків трьох підозрюваних.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 23 лютого строк дії обов'язків колишнього директора державного підприємства «Гутянське лісове господарство» Віктора Сиси, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння понад 50 млн грн на продажу деревини.

Таке рішення 23 грудня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, НАБУ і САП повідомили про підозру Сисі, його рідній сестрі Тетяні Корнієнко, двоюрідному брату Валерію Пасічнику та іншим особам у причетності до заволодіння понад 50 млн грн державного лісгоспу. 5 серпня 2021 року Сису заарештували з альтернативою майже 7,14 млн грн, які за нього внесли. Після цього на підозрюваного поклали обов'язки.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП просив їх продовжити ще на два місяці. Суддя клопотання задовольнив і Сиса зобов'язаний до 23 лютого виконувати такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Золочева Золочівського району Харківської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи та здати на зберігання закордонні паспорти.

Також суддя продовжив нічний домашній арешт двоюрідного брата ексдиректора Гутянського лісгоспу Пасічника до 25 січня. Він зобов'язаний прибувати за першим викликом; не відлучатись із території Богодухівського та Харківського районів Харківської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з будь-якими особами з приводу обставин, викладених у повідомленні про підозру; здати на зберігання закордонні паспорти і носити електронний браслет.

Крім того, суд продовжив до 2 лютого строк дії обов'язків сестри Сиси Корнієнко, а саме: прибувати за першим викликом; не відлучатись із Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з будь-якими особами з приводу обставин, викладених у повідомленні про підозру та здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, НАБУ і САП розслідували можливу корупцію на ДП «Гутянське лісове господарство». Як встановили детективи, Гутянський лісгосп продавав лісоматеріали та необліковану деревину фірмам «Атлантіс С», «Стеклосервіс» та «Профіт Доп». Водночас станом на 16 вересня 2016 року директором та єдиним засновником компанії «Атлантіс С» був директор Гутянського лісгоспу Віктор Сиса, а адреса реєстрації фірми є квартирою його дружини.

Також він був засновником та керівником компанії «Стеклосервіс», а адресою її реєстрації є теж квартира дружини Сиса. До того ж теперішнім керівником, засновником, підписантом і головним бухгалтером цієї фірми є рідна сестра директора лісгоспу Тетяна Корнієнко. Крім того, засновником та директором підприємства «Профіт Доп» є Артем Черватюк, який є наближеною особою до чинного керівника компанії «Атлантіс С» Валерія Пасічника. А Пасічник, своєю чергою, є двоюрідним братом дружини директора Гутянського лісгоспу.

Також у НАБУ встановили, що фірми «Атлантіс С», «Профіт Доп» і «Стеклосервіс» протягом 2018 року продали більше лісоматеріалів, ніж офіційно придбали в Гутянського та інших лісгоспів. До того ж компанія «Стеклосервіс» придбала у Гутянського лісгоспу технічну сировину дубу обсягом 2081,39 куб. м. При цьому зазначений обсяг деревини фірма в подальшому реалізувала як дошки дубові, що мають значно вищу ціну.

Крім того, детективи дізналися, що Гутянський лісгосп має низку договорів оренди з вказаними трьома компаніями, тобто вони систематично використовують у своїй діяльності активи держпідприємства. Також, за даними з податкових накладених, ці три фірми реалізують придбану в Гутянського лісгоспу продукцію у вигляді лісоматеріалів дубу за цінами, які в 4-5 разів вищі, ніж ціни, за якими їх придбали, що може свідчити про зловживання службовим становищем держпідприємства.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: