Угорщина почне постачати Україні гарантовані обсяги газу – Макогон

Читать на русском
Вже з 1 січня 2022 року Угорщина розпочне постачати Україні гарантовані обсяги газу – угода дозволить транспортувати до 8 млн. кубометрів газу щодня.
З відкритих джерел

Вже з 1 січня 2022 року Угорщина розпочне постачати Україні гарантовані обсяги газу – угода дозволить транспортувати до 8 млн. кубометрів газу щодня.

Про це повідомив у Facebook гендиректор Оператора ГТС Сергій Макогон.

За інформацією чиновника, вперше з 2014 року Україна збільшує свої гарантовані потужності для імпорту газу з Європи.

«Оператор ГТС України та оператор ГТС Угорщини FGSZ уклали угоду про взаємодію щодо введення з 1 січня 2022 року гарантованих потужностей для транспортування природного газу в напрямку Угорщина-Україна», - зазначив Макогон.

Він наголосив, що це створить можливості для доступу українських трейдерів до LNG-терміналу на острові Крк (Хорватія) та, відповідно, для диверсифікації джерел постачання газу.

«Угода дозволить фізично транспортувати щодобово до 8 млн. кубометрів газу з Угорщини в Україну. Це, наприклад, як денний обсяг споживання газу Києвом, який є найбільшим споживачем газу», - уточнив Макогон.

Разом із добовими потужностями зі Словаччини (27 млн. кубометрів) загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту газу в Україну збільшиться до 8 млн. кубометрів на добу. Поки угода укладена на три тестові місяці, щоб узгодити та налаштувати всі технічні та операційні процеси. Угода буде продовжена з квітня 2022 року, й надалі збільшуватимуться гарантовані потужності в цьому напрямку.

«Вже з 31 грудня можна буде забронювати потужності для імпорту газу з Угорщини через платформу RBP на щодобових аукціонах. Перший місячний аукціон відбудеться 17 січня», – додав Макогон.

Раніше ми писали, що «Газпром» не бронював додаткові обсяги транзиту через Україну.

Також нагадаємо, Макогон повідомив, коли ухвалять рішення щодо участі України в сертифікації «Північного потоку-2».

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал