Апеляційна палата призначила до розгляду справу про збитки ЗТМК

Читать на русском
Апеляційна палата отримала повторно скаргу прокурора САП на рішення запорізького суду про виправдання колишнього керівника комбінату.
Володимир Сивак

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду призначила розгляд скарг Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на виправдувальний вирок колишньому директору Запорізького титано-магнієвого комбінату Володимиру Сиваку після того, як її рішення скасував Верховний суд.

Таке рішення 24 листопада ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Призначити розгляд апеляційних скарг прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на вирок Заводського районного суду міста Запоріжжя від 29 травня 2019 року щодо (Володимира Сивака – ред.) на 10:00 17 грудня 2021 року», – йдеться в рішенні.

Як відомо, Сивака обвинувачують у розтраті майна ЗТМК в сумі понад 492 млн грн через зловживання службовим становищем. Йому загрожувало покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Проте суд визнав його невинним. Тому САП оскаржила такий вирок.

Втім апеляційна палата ВАКС також виправдала Сивака. Лише один із суддів оприлюднив окрему думку, в якій вирішив, що ексдиректора ЗТМК треба було визнати винним у розтраті частини суми підприємства. Тоді САП подала касаційну скаргу, яку суд задовольнив частково. Судді призначили повторний розгляд апеляційних скарг в АП ВАКС.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, впродовж 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ «ЗТМК», відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник Tolexis Trading Limited виділила 880 млн грн. Однак, Сивак, зловживаючи службовим становищем та увійшовши у змову з групою осіб, вчинив розтрату 492 млн грн, перерахувавши їх на користь третіх осіб. Зокрема, замість фінансування видатків на модернізацію, кошти спрямовано на рахунки ДП «ЗТМК» з метою погашення заборгованості останнього перед ВАТ «Запоріжжяобленерго», ПАТ «Холдингова компанія «Енергомережа» і ТОВ «Сінтез Ресурс».

Крім цього ТОВ «ЗТМК» погасило заборгованість ДП «ЗТМК» за кредитним договором перед банком Надра та прострочену заборгованість ДП «ЗТМК» за використану електроенергію від ВАТ «Запоріжжяобленерго». Тоді як останній платіж мала здійснити компанія Tolexis Trading Limited за умовами, передбаченими договором заснування ТОВ «ЗТМК».

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал