Суд закрив справу про конфлікт інтересів у нардепа «СН» через звернення до Авакова

Читать на русском
Столичний райсуд не зміг вчасно розглянути адміністративний протокол на члена українського парламенту від пропрезидентської фракції.
Артем Нагаєвськийфото: Facebook

Печерський районний суд Києва закрив адміністративну справу на народного депутата від фракції «Слуги народу» Артема Нагаєвського, на якого склали протокол про конфлікт інтересів через його звернення до колишнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у своїх інтересах.

Таке рішення 9 вересня ухвалила суддя Печерського суду Світлана Смик, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується в рішенні, Національне агентство з питань запобігання корупції склало протокол про конфлікт інтересів у нардепа Нагаєвського. Згідно матеріалів, він, як член парламенту, в умовах реального конфлікту інтересів, звернувся до Авакова та начальника Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві Олега Волошина із депутатським зверненням. У ньому порушувалось питання, що становило його приватний інтерес, цим депутат вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.

Однак суддя Смик протокол закрила у зв'язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності. Вона вказала, що нардеп Нагаєвський надіслав ці звернення ще 2 вересня 2019 року, а згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, стягнення може бути накладене не пізніше двох років з дня його вчинення. Тобто строк на притягнення політика до відповідальності сплив 2 вересня 2021 року.

Як повідомляли журналісти програми «Схеми», Нагаєвський через 4 дні після складання присяги нардепа, тобто 2 вересня 2019 року, написав звернення до ексміністра внутрішніх справ Авакова. В ньому він просив вжити заходів поліцейського реагування щодо злочину, вчиненого проти нього особисто. Пізніше він ще раз звернувся до Авакова зі схожим питанням, але в межах іншого кримінального провадження. У відповідь на ці звернення ексглава МВС повідомив, що обидві справи, в яких звертався Нагаєвський, були порушені за його заявами. Також у цих провадженнях були надані вказівки.

Як встановило «Слово і діло», вже у 2020 році після звернення Нагаєвського розпочалися активні дії принаймні в одній зі справ, де політик був потерпілим. У лютому 2020 року Національна поліція отримала дозвіл на затримання підозрюваного у справі. Йдеться про Євгена Лазарєва.

В травні 2021 року його визнали винним у крадіжці чужого майна, але звільнили від покарання у вигляді 1700 грн штрафу через закінчення строків давності. Згідно вироку, Лазарєв проживав в Млинові Бориспільського району Київської області та виконував обов'язки з догляду за господарством, будинком та підсобними приміщеннями, які належать Нагаєвському. Засуджений вкрав з підсобки кутову шліф машинку, дриль, перфоратор бензиновий генератор, відбійний молоток, пневматичну гвинтівку та інше на загальну суму 122 138 грн. Майном від розпорядився на власний розсуд.

Нагадаємо, Печерський суд закрив протокол про конфлікт інтересів у нардепа Василя Німченка через сплив строків. Політик нібито в умовах реального конфлікту інтересів призначив власну невістку своєю помічницею, яка отримувала зарплатню.

Як стверджували в Нацагентстві, з березня 2021 року Німченко жодного разу не з'явився на засідання. Нардеп прийшов до суду вже після закінчення строків на притягнення до відповідальності.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: