ООН закликала талібів дозволити дівчатам ходити до школи

Читать на русском
Талібан закликали забезпечити в Афганістані дотримання права на освіту для дівчаток і дозволити вчителям-жінкам повернутися в школи.
Фото DW

«Талібан» закликали забезпечити в Афганістані дотримання права на освіту для дівчаток і дозволити вчителям-жінкам повернутися в школи.

Про це заявила генеральний директор Організації ООН з освіти та культури Одре Азула.

Вона висловила глибоке занепокоєння у зв'язку з рішенням талібів поступово відкрити середні школи тільки для хлопчиків і їх вчителів-чоловіків.

«У цей критичний час необхідно забезпечити дотримання права на освіту для всіх учнів, особливо дівчаток. Не менш важливо, щоб всім вчителям-жінкам було дозволено повернутися в школу для викладання, забезпечуючи безпечну і інклюзивну середу навчання для дітей в Афганістані», – зазначають у повідомленні.

Заборона ходити до школи дівчатам є порушенням основоположного права дівчаток і жінок на освіту.

Нагадаємо, «Талібан» закрило міністерство у справах жінок та замінили його на міністерство поширення моралі та запобігання порокам.

Також відомо, що таліби дозволять жінкам в Афганістані вчитися в університетах, але буде обов'язковою гендерна сегрегація і ісламський дрес-код. Жінки зможуть стати студентками всюди, де це можливо. Але класи будуть розділеними відповідно до тлумаченням ісламського шаріату.

Додамо, таліби заборонили афганським жінкам займатися спортом.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал