Мільйони на мерів і заступників: у яких містах місцева влада має найбільші зарплати

Читать на русском

Щомісяця аналітики «Слово і діло» відстежують, скільки зарплат, премій і лікарняних нарахували міністрам, їхнім заступникам, керівництву антикорупційних органів та головам ОДА. Цього разу – пропонуємо подивитися на суми з бухгалтерських відомостей очільників українських міст. Для того, щоб порівняти, хто з мерів та їхніх заступників заробив найбільше за пів року 2021-го, ми надіслали запити до міськрад усіх облцентрів.

Мер Запоріжжя має найбільшу зарплату, мер Херсона – найменшу

Найбільш високооплачуваним за перше півріччя 2021-го став міський голова Запоріжжя Володимир Буряк. Його зарплата за пів року становила 709 395, 88 грн. Для порівняння: винагорода за працю столичного очільника Віталія Кличка майже вдвічі менша. Меру Києва за пів року нарахували 360 599, 84 грн.

Мільйонні доходи, Tesla та адмінбудівля: що задекларували мери містЩо задекларували мери українських міст за 2020 рік та якими статками вони володіють, читайте в матеріалі «Слово і діло».

Найменше грошей серед мерів за перше півріччя отримав міський очільник Херсона Ігор Колихаєв – 92 583, 56 грн. Водночас, як раніше з'ясували аналітики Слово і діло, саме він у свіжій декларації за 2020 рік задекларував найбільше землі з-поміж усіх своїх колег з інших облцентрів.

Міській владі Харкова вдалося піти від конкретної відповіді, тому зарплати очільників цього міста у рейтингу не враховано.

Львів і Тернопіль – найщедріші на зарплати заступників мерів

Перша десятка найбільш високооплачуваних заступників міських голів майже повністю складається із чиновників Львова і Тернополя.

Так, бізнес-омбудсмен Кіраль (заступник Садового) за пів року 2021-го заробив 636 150, 40 грн. Це – абсолютний рекорд серед заступників мерів українських облцентрів (якщо не враховувати Харків, міська влада якого, нагадаємо, уникнула конкретної відповіді).

Слово і діло вирішило дослідити, скільки заробляє місцева влада великих українських міст. Ми направили запити до міськрад усіх облцентрів і склали рейтинг найдорожчих мерів та заступників за пів року 2021.
Топ-10 заступників мерів за розміром зарплатСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

На дев'ятому місці списку заступників мерів з найбільшими зарплатами в Україні – заступник міського голови Кропивницького з питань діяльності виконавчих органів ради.

У цілому, найдорожче обходиться міське керівництво столиці – це пояснюється передусім кількістю заступників мера. Фінальна сума у 3,7 млн грн включає в себе зарплати аж 14 осіб.

Натомість менш як мільйон на всіх за пів року заробило міське керівництво Луцька та Херсона. Втім, це єдині облцентри, де зарплатний фонд керівництва ділиться менш ніж на п'ятьох людей: Херсон – 4, Луцьк – тільки 2.

Раніше ми писали, хто з мерів великих міст України керує своїм рідним містом, а для кого його вотчина не є малою батьківщиною.

Також пропонуємо подивитися, яке майно задекларували мери українських міст за минулий рік.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал