Змішування тієї чи іншої вакцини проти коронавірусу не є вибором пацієнта, це лише рішення лікаря, який направляє на вакцинацію.
Про це головний санітарний лікар країни Ігор Кузін заявив в інтерв’ю Українській правді.
«Хочу зауважити, що основна рекомендація полягала в тому, що по суті дозволяється змішування вакцин, але за дотримання алгоритму. Змішування тієї чи іншої вакцини – це не вибір пацієнта, це виключно рішення лікаря, який направляє на вакцинацію. Він може ухвалити таке лише в кількох випадках», – пояснив він.
Такими випадками можуть бути важка, несприятлива подія після першого щеплення або гуманітарні проблеми.
«Наприклад, якщо людина за кордоном отримала перше щеплення Moderna і, повернувшись до України, не має можливості щепитися нею вдруге», – зазначив Кузін.
До того ж, він уточнив, комбінувати можна або мРНК-вакцини – тобто перше щеплення Moderna, друге – Pfizer або навпаки. Або перша доза AstraZeneca, а друга – вже мРНК-вакциною, тобто Moderna або Pfizer.
Змішування інших типів вакцин зараз не передбачено. Тобто після Coronavac вколоти Moderna або Pfizer не можна.
«Персональний лікар має прийняти обґрунтоване рішення про можливість змішування вакцин і відправити людину в пункт щеплення або центр вакцинації, де ця вакцина є в наявності. Зараз ми на фіналі цих рекомендацій», – наголосив санлікар.
Він додав, що цілком реально українцям у серпні отримувати змішане щеплення.
Раніше у МОЗ порекомендували провести експеримент зі змішуванням вакцин.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»