Від штрафу до відрубування рук: як у світі карають чиновників-корупціонерів

Читать на русском

Україна за підсумками минулого року посіла 117 місце зі 180 у світовому рейтингу корупції. Восени 2020-го президент Володимир Зеленський навіть запитував українців, чи варто запровадити довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах. Таке суворе покарання діє у небагатьох країнах, зазвичай у тих, де є смертна кара. «Слово і діло» пропонує подивитися, як у світі карають чиновників-корупціонерів.

У США корупціонерам загрожує тюремне ув'язнення до 15 років або штраф, розмір якого утричі перевищує розмір хабаря.

Штраф та позбавлення волі чекає на чиновників-корупціонерів у Казахстані, Франції та Данії. У Португалії чиновникам-корупціонерам загрожує до 8 років в'язниці, в Польщі – від 10 до 12 років позбавлення волі, в Канаді – до 14 років в'язниці.

В Італії чиновників за корупційні злочини можуть посадити на 4-12 років, конфіскувати майно і заборонити займати посади в системі держслужби. Аналогічне покарання, тільки з іншими тюремними термінами, в Німеччині, Фінляндії, Росії.

У Великій Британії за корупційні злочини карають позбавленням волі на строк до 7 років, а також позбавленням права займати державні посади на 7 років.

У Китаї за корупцію можна потрапити до в'язниці на 10-12 років або довічно, а за корупцію в особливо великих розмірах – якщо сума крадіжки або хабаря перевищує 3 млн юанів – смертна кара.

У Таїланді серед покарань також тюремне ув'язнення на 5-20 років, за злочини в особливо великих розмірах – смертна кара. У В'єтнамі смертну кару застосовують, якщо сума розкрадань перевищує 500 млн донгів, а сума хабаря понад 300 млн.

В ОАЕ та Саудівській Аравії чиновників-корупціонерів саджають у в'язницю довічно, в окремих випадках можуть і руки відрубати. В Ірані за корупцію або смертна кара, або відрубування рук.

Нагадаємо, раніше ми писали, як Володимир Зеленський виконує обіцянку «засуджений за корупцію отримає конфіскацію майна і довічну заборону займати державні посади».

На інфографіці можна подивитися, в яких країнах є довічне ув'язнення для корупціонерів.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал