ЖК у Бучі: САП скерувала до суду справу про збитки Нацгвардії

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура склала і скерувала до суду обвинувальний акт у справі про недобудову в Київській області.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП)фото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду кримінальне провадження про завдання збитків Національній гвардії України під час будівництва житлового комплексу Forest Land в Бучі Київської області.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«21 липня прокурорами САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ, скеровано до суду обвинувальний акт у справі щодо закупівлі квартир для військовослужбовців Національної гвардії України», – інформує прокуратура.

На сьогодні обвинувальний акт стосовно трьох учасників схеми скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті. Ще двоє учасників злочинної схеми переховуються від НАБУ, у зв'язку з чим їх оголошено в розшук.

Нагадаємо, за версією слідства, забудовник Андрій Немерюк організував схему заволодіння 17,3 млн грн НГУ, які були виділені з державного бюджету на придбання житла для військовослужбовців НГУ. Як встановили детективи, він залучив до свого плану начальника управління розквартирування та капітального будівництва логістики Головного управління НГУ Леоніда Сікору, керівника фінансового відділу цього ж управління НГУ Модлінського та директора ТОВ «Бучажитлобуд-Кредит» Дмитра Лашковіцера та керівника ЖБК «Буча-Житлобуд №1» Олега Войналовича. До реалізації злочину ці особи також залучили заступника начальника управління розквартирування і капітального будівництва логістики ГУ Нацгвардії Олександра Яроша. Однак, як з’ясувало слідство, до складу групи він не входив.

Для реалізацію плану вони забезпечили перемогу ТОВ «Бучажитлобуд-Кредит» на придбання у них квартир в Бучі Київської області, а саме житловому комплексі Forest Land. Дотепер договори купівлі квартир не виконані у зв'язку з непридатністю квартир для проживання. Немерюк і начальник фінвідділу НГУ перебувають у розшуку. Їм підозру вручили заочно. Наразі слідство у справі завершене і матеріали відкриті стороні захисту.

16 вересня НАБУ оголосило Немерюка в розшук, у тому числі міжнародний. Пізніше апеляційна палата ВАКС заочно заарештувала Немерюка.

Також НАБУ і САП ініціювали процедуру заочного розслідування стосовно Немерюка, оскільки той переховується від слідства. Апеляційна палата ВАКС дозволила заочне слідство стосовно підозрюваного.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: