Торгівля і контрабанда наркотиків: скільки випадків виявили за п'ять років

Читать на русском

В Україні за останні два місяці було кілька гучних випадків, пов'язаних з наркоторгівлею. У червні Національна поліція ліквідувала масштабний канал транзиту наркотиків до Євросоюзу, вилучили 235 кілограмів героїну вартістю понад 10 млн євро. Наркотики переправляли під виглядом будівельних матеріалів. У тому ж місяці правоохоронці затримали рекордну партію героїну з Пакистану – одну тонну, завезену під виглядом рису, вартість – близько 2,3 млрд грн. Проблема незаконного збуту наркотиків останні роки анітрохи не стала менше (навіть народний депутат легко може дістати незаконні речовини, не без сумних наслідків, щоправда). Скільки злочинів, пов'язаних з наркоторгівлею, було зафіксовано за п'ять років – на інфографіці «Слово і діло».

За даними Національної поліції, за 2016 рік було задокументовано 22 тисячі фактів незаконного обігу наркотиків і 1,9 тисячі фактів збуту наркотиків. За рік знешкодили 5 міжнародних каналів постачання і вилучили 1,8 тонни наркотичних і психотропних речовин.

У 2017 році кількість випадків незаконного обороту наркотиків зросла до 28 тисяч, а фактів збуту наркотиків – до 4,4 тис. Крім того, за рік виявили 51 міжнародний канал постачань. Вилучили загалом 4 тонни небезпечних речовин.

У 2018 року правоохоронці виявили 26 тисяч фактів незаконного наркообігу і 5 тисяч випадків збуту наркотиків. За рік припинили діяльність 35 міжнародних каналів надходження і вилучили 4 тисячі тонн речовин.

У 2019 знову був сплеск наркозлочинності. Правоохоронці задокументували 28 тисяч випадків незаконного обігу наркотиків і 6,2 тисячі випадків збуту. Було заблоковано 40 міжнародних каналів постачання, а вилучили рекордні за останні роки 9 тонн наркотичних і психотропних речовин.

За минулий рік правоохоронці виявили 27 тисяч випадків незаконного обігу і 8 тисяч випадків збуту наркотиків. Крім того, припинили діяльність 9 каналів постачань і конфіскували 6 тонн речовин.

Нацполіція в 2020 році щодня розкривала 60 злочинів, пов'язаних з наркотиками. При цьому кожен сьомий факт продажу був через інтернет, використовують переважно месенджери. За цінами «чорного ринку» правоохоронці вилучили небезпечних речовин на 2 млрд грн.

Служба безпеки України за минулий рік ліквідувала 15 нарколабораторій та вилучила 1,7 тисячі кілограмів наркотиків, більше 76 кілограмів психотропних речовин і 950 кілограмів прекурсорів. Митні органи протягом 2020-го виявили 771 факт контрабанди наркотиків.

Нагадаємо, на інфографіці «Слово і діло» можна подивитися, скільки злочинних організацій і груп виявили в 2015-2021 роках.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: