Вакцинація від COVID-19: скільки доз препаратів і чиїм коштом поставили в Україну

Читать на русском

В Україні 23 червня стартував четвертий етап вакцинації від коронавірусу. Під час нього будуть прищеплювати громадян старше 60 років, людей у віці 18-59 років, у яких є хронічні захворювання, а також ув’язнених та персонал установ позбавлення волі і СІЗО. Паралельно триває вакцинація медиків, педагогів, соціальних працівників, військових, чиновників, маломобільних громадян, жителів будинків для літніх людей. А у вихідні в центрах вакцинації можуть зробити щеплення всі охочі. Вакцини поки що вистачає: за словами глави МОЗ Віктора Ляшка, в країні є 2,6 млн доз. «Слово і діло» пропонує подивитися, скільки всього вакцини поставили в Україну і чиїм коштом.

Загалом з лютого в Україну завезли 4 млн 784 тисячі 886 доз вакцини проти коронавірусу. З них 1 млн 713 тисяч 316 доз вакцини Coronavac від Sinovac Biotech, 1 млн 572,8 тис. доз AstraZeneca та 1 млн 498 тисяч 770 доз вакцини Pfizer.

Майже половину – 2,1 млн доз вакцини – Україна отримала в рамках програми Covax. На гроші держбюджету, через ДП «Медичні закупівлі», Україна отримала 1,7 млн доз. Теж коштом держбюджету, але через Crown Agents, надійшло 934 тисячі дози вакцини.

Перші 500 тисяч доз вакцини, це була AstraZeneca, Україна отримала 23 лютого і завдяки цьому змогла розпочати вакцинацію. Потім теж бюджетним коштом ми отримали 200 тисяч доз Coronavac.

У квітні-травні Україні почала поставляти допомогу від Covax: п'ять партій вакцини Pfizer і одна партія AstraZeneca. Крім того, привезли Pfizer і Coronavac, куплені на бюджетні кошти.

У червні в Україні привозили переважно вакцину Pfizer, невеликими партіями, як в рамках допомоги, так і на гроші держбюджету. Також надійшло ще півмільйона доз китайської вакцини. Вчора, 22 червня, привезли ще одну невелику партію Pfizer, куплену бюджетним коштом.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, коли і як можна отримати другу дозу вакцини від коронавірусу.

Також «Слово і діло» зібрало обіцянки українських політиків щодо вакцинації від коронавірусу.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал