Вибори у Франції: партія Макрона зазнала серйозної поразки

Читать на русском
Партія Макрона сподівалася набрати 15% голосів, можливо, навіть більше в деяких регіонах, як прогнозували деякі оптимістичні опитування.
Інтерфакс

У Франції в неділю відбувся перший тур виборів до місцевих рад, президентська партія «Вперед, Республіка» серйозно відстає від конкурентів, ультраправі набрали менше ніж очікувалося.

Про це повідомляє «Європейська правда», з посиланням на RFI.

Зазначається, що партія Макрона сподівалася набрати 15% голосів, можливо, навіть більше в деяких регіонах, як прогнозували деякі оптимістичні опитування. Однак президентська партія переконала лише близько 10-11% виборців.

Згідно із загальною кількістю голосів на виборах лідирують французькі праві - партія «Республіканці» і їх союзники, набираючи 27-29% голосів. Ультраправе «Національне об'єднання» Марін Ле Пен отримує близько 19% - менше, ніж прогнозували соціологи в передвиборних оцінках. Це менше і результату ультраправих на попередніх регіональних виборах 2015 року, коли в першому турі вони набрали 27,7% голосів.

Соціалісти набирають 16,5 - 17,5%. Результат «зелених» з партії «Європа - Екологія - Зелені» - близько 12 - 13% голосів виборців. Результат вкрай лівої «Непокірної Франції» - близько 4%.

Зазначимо, що вибори відбулися за рекордної явки виборців – на дільниці прийшли менше 35% громадян, що мають право голосу.

При цьому, голосування другого туру регіональних виборів відбудеться 27 червня.

Нагадаємо, що влада Франції вирішила розпочати вакцинацію проти коронавірусу підлітків від 12 років, аби стримати хворобу.

Напередодні у Вірменії підрахували результати виборів до парламенту.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: