У Чехії в Конституцію внесуть право на самозахист зі зброєю

Читать на русском
У Чехії право захищати себе та інших зброєю на законних умовах буде закріплено конституційно.
pixabay.com

У Чехії право захищати себе та інших зброєю на законних умовах буде закріплено конституційно.

Про це повідомляє чеське видання Сeskenoviny.

Наразі чеське законодавство вже передбачає право на збройний захист у випадку самооборони. Втім, законодавці хочуть, щоб таке право стало конституційним і не могло бути обмежене майбутніми законами. Крім того, на думку авторів законодавчої ініціативи, внесення права на захист зі зброєю в руках у конституційне законодавство зміцнить позиції Чехії в переговорах про можливе подальше законодавство Євросоюзу щодо зброї.

Закон про цивільну зброю: нові можливості чи загроза для національної безпекиНародні депутати вчергове актуалізували питання легалізації цивільної зброї. Чи вдасться цього разу унормувати таку непросту для суспільства сферу ‒ аналізував політолог Олександр Радчук.

Законопроєкт був розроблений на підставі петиції, яку підписали 102 тисячі осіб, серед була низка чеських державних діячів. Таким чином чеське суспільство зреагувало на намагання Європейської комісії обмежити володіння зброєю на рівні законодавства Європейського союзу, яке потім має бути імплементоване усіма членами ЄС.

Зазначимо, в Україні МВС та Нацполіція виступили проти легалізації обороту короткоствольної зброї – пістолетів. На їхню думку, це тільки призведе до зростання числа смертей.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал