У НБУ розповіли про пікові виплати за держборгом у найближчі два роки

Читать на русском
У поточному році найбільші виплати припадуть на третій і четвертий квартали, в 2022 році пікові виплати за держборгом пройдуть в четвертому кварталі
Ілюстративне фотоВідкрите джерело

Національний банк України оприлюднив календар планових виплат за державним боргом перед нерезидентами в іноземній валюті, розрахований на найближчі два роки. У ньому вказані періоди пікових виплат за держборгом.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Так, у другому-четвертому кварталі 2021 року український уряд, НБУ підприємства і банки повинні виплатити сумарно 13,832 млрд доларів, з яких 10,818 млрд доларів – основна сума боргу і 3,015 млрд доларів – відсотки.

У поточному році найбільші виплати припадуть на третій квартал, коли доведеться заплатити 5,624 млрд доларів і на IV квартал, в якому потрібно заплатити 4,959 млрд доларів.

Який валовий зовнішній борг накопичила Україна та інші державиЯкий валовий зовнішній борг накопичила Україна та інші держави, дивіться в матеріалі Слово і діло.

До кінця 2021 року Україні необхідно повернути 914 млн доларів Міжнародному валютному фонду, з цієї суми відсотки налічують 185 млн доларів відсотків. Крім цього, країна повинна виплатити 21,784 млрд грн нерезидентам, які володіють українськими ОВДП.

За 2022 рік за державним боргом потрібно виплатити 15,386 млрд доларів, найбільше доведеться заплатити в четвертому кварталі – 4,669 млрд доларів.

Нагадаємо, що валовий зовнішній борг України за 2020 рік виріс на 3,951 млрд доларів, досягнувши позначки в 125,69 млрд доларів. Таким чином, розмір Українського державного боргу перевищив показники, що демонструвалися на кінець III кварталу кризового для країни 2015 року (124,03 млрд доларів).

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал