В Естонії пропонують об'єднати посади президента та прем'єра

Читать на русском
Естонія могла б об’єднати функції президента і прем’єр-міністра в рамках однієї посади, тоді президента-главу уряду можна було б вибирати безпосередньо.
Eesti Päevaleht

Естонія могла б об’єднати функції президента і прем’єр-міністра в рамках однієї посади.

«Маленька країна, одним чорним автомобілем менше. І тоді, зрозуміло, президента-главу уряду можна було б вибирати безпосередньо. Просто і ясно», — написав голова правлячої право-ліберальної Партії реформ Сійм Каллас у статті в газеті Eesti Päevaleht.

Два роки президентства: топ виконаних і провалених обіцянок ЗеленськогоВолодимир Зеленський за два роки президентства виконав 184 обіцянки, провалив – 102. Його головні обіцянки – на інфографіці.

Каллас зазначив, що в даний час процедура вибору президента Естонії дуже складна. Для обрання кандидату треба заручитися підтримкою 68 депутатів 101-місного Рійгікогу (парламенту) або 105 голосами в Колегії вибірників.

Нагадаємо, чергові вибори президента Естонії повинні відбутися в період з 10 серпня по 29 вересня. Спочатку главу держави спробує обрати парламент країни. Якщо йому це не вдасться, буде скликана Колегія вибірників, до якої входять 208 осіб (107 представників місцевих самоврядувань та 101 депутат Рійгікогу).

Раніше «Слово і діло» підрахувало, як в цифрах виглядає робота президента Володимира Зеленського за два роки – скільки він подав законопроєктів, підписав указів і розпоряджень.

Також ми зібрали топ виконаних і провалених обіцянок Зеленського.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: