Верховний суд розгляне скаргу САП на виправдання ексдиректора ЗТМК

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура подала касаційну скаргу на виправдувальний вирок колишньому керівнику запорізького комбінату.
Володимир Сивак

Верховний суд розгляне скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на виправдувальний вирок колишньому директору Запорізького титано-магнієвого комбінату Володимиру Сиваку, якого обвинувачували у розтраті майже півмільярда гривень.

Таке рішення 30 квітня ухвалив Касаційний кримінальний суд, повідомляє «Слово і діло».

Суд відкрив провадження за скаргою прокурора САП на вирок Сиваку, а також витребував з Заводського районного суду Запоріжжя матеріали кримінального провадження. Верховний суд надав 10 днів з моменту одержання своєї ухвали для подачі заперечень на скаргу прокурора САП.

Нагадаємо, Сивака обвинувачували у розтраті майна ЗТМК в сумі понад 492 млн грн через зловживання службовим становищем. Йому загрожувало покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Проте суд визнав його невинним. Тому САП оскаржила такий вирок.

Втім апеляційна палата Вищого антикорупційного суду також виправдала Сивака. Лише один із суддів оприлюднив окрему думку, в якій вирішив, що ексдиректора ЗТМК треба було визнати винним у розтраті частини суми підприємства.

За версією слідства, впродовж 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ «ЗТМК», відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник Tolexis Trading Limited виділила 880 млн грн. Однак, Сивак, зловживаючи службовим становищем та увійшовши у змову з групою осіб, вчинив розтрату 492 млн грн, перерахувавши їх на користь третіх осіб. Зокрема, замість фінансування видатків на модернізацію, кошти спрямовано на рахунки ДП «ЗТМК» з метою погашення заборгованості останнього перед ВАТ «Запоріжжяобленерго», ПАТ «Холдингова компанія «Енергомережа» і ТОВ «Сінтез Ресурс».

Крім цього ТОВ «ЗТМК» погасило заборгованість ДП «ЗТМК» за кредитним договором перед банком Надра та прострочену заборгованість ДП «ЗТМК» за використану електроенергію від ВАТ «Запоріжжяобленерго». Тоді як останній платіж мала здійснити компанія Tolexis Trading Limited за умовами, передбаченими договором заснування ТОВ «ЗТМК».

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: