ВАКС вчергове продовжив домашній арешт «фунту Курченка»

Читать на русском
Антикорупційний суд вчергове розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії запобіжного заходу обвинуваченого.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 5 червня строк дії цілодобового домашнього арешту директору компанії «Юрай» Миколі Лобенку, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у причетності до заволодіння понад 787 млн грн кредиту Національного банку України «Реал Банком» Сергія Курченка.

Таке рішення 11 травня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Лобенка взяли під варту у справі Курченка. Пізніше йому пом'якшили запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт. У зв'язку з наближенням дати завершення дії домашнього арешту прокурор САП просив продовжити його дію ще на два місяці. Судді ВАКС клопотання задовольнили.

Також обвинуваченому Лобенку продовжили дію таких обов'язків: прибувати до суду за першою вимогою; не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або роботи; здати на зберігання закордонні паспорти, носити електронний браслет та утримуватися від спілкування з особами, за попередньою змовою з якими за версією сторони обвинувачення було вчинено кримінальні правопорушення.

Слідство встановило, що ТОВ «Юрай», очолюване Лобенком, у 2013 році задіяли у схемі, в результаті якої згадана злочинна організація заволоділа понад 787 млн грн стабілізаційного кредиту, наданого НБУ Реал банку.

Цю схему реалізували у такий спосіб: у вересні 2013 року Реал банк надав кредити низці комерційних компаній, підконтрольних злочинній організації. Ті, через ланцюг фірм із ознаками фіктивності, перевели отримані кошти на рахунки інших двох компаній, однією з яких було згадана фірма «Юрай». Далі це ТОВ розміщує ці кошти під виглядом власних та тимчасово вільних на строковий депозит в тому ж Реал банку однак із правом дострокового припинення договору та вилучення коштів упродовж п'яти робочих днів із моменту заяви.

За місяць потому, в жовтні 2013 року, керівництво банку організувало складання такої завідомо неправдивої заяви про дострокове розірвання депозитного договору й подальше вилучення коштів. Цю заяву підписав Лобенко як директор ТОВ. Створена ситуація стала формальною підставою для звернення Реал банку за підтримкою до НБУ, який надає йому стабілізаційні кредити на загальну суму близько 800 млн грн під заставу майна, вартість якого, як згодом встановило слідство, завищили всемеро.

Отримані від НБУ кошти керівництво Реал банку у змові з іншими учасниками злочинної організації вивели через низку компаній із ознаками фіктивності та легалізували, в тому числі за участі компаній-нерезидентів та вивели в готівку.

Нагадаємо, НАБУ завершило слідство стосовно цього фігуранта, а САП передала справу до суду.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал