Виплати ФОПам: хто може отримати компенсацію більше 8 тисяч грн

Читать на русском
В Україні стартувала подача заявок на отримання компенсації в розмірі 8 тисяч грн представникам малого бізнесу. Однак, як розповіли в Мінсоцполітики, сума виплат може бути і більшою.
https://guide.diia.gov.ua/

В Україні стартувала подача заявок на отримання ФОПами компенсації від держави під час карантинних обмежень. При цьому деякі підприємці вже можуть отримати більше 8 тисяч гривень.

Про тонкощі процедури розповіли під час спільного брифінгу представники Мінсоцполітики, Мінекономіки, Мінцифри та ПФУ.

Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко повідомив, що цього разу громадянин може отримати додаткові виплати, рішення про надання яких прийматимуть органи місцевого самоврядування.

«Хочу звернути увагу на той факт, що цього разу законодавство передбачає виплату як за рахунок державного бюджету – це виплата 8 тисяч гривень, – так і можливість органів місцевого самоврядування надавати додаткові виплати за власними рішеннями. Це буде залежати від спроможностей конкретного місцевого бюджету», – зазначив Музиченко.

Він зауважив, що на отримання компенсації може претендувати застрахована особа – це може бути як ФОП, так і найманий працівник, робота якого обмежується під час карантину. При цьому подавати заявку людина має самостійно, не через роботодавця.

«Аналізуючи попередній досвід, можемо чітко сказати, що потрібно бути дуже уважним при заповненні персональних даних, і особливу увагу звертаємо на коректність інформації про правильний IBAN, тому що, як показує практика, це основна з передумов, коли ми не можемо коректно відпрацювати заявку і провести виплати», – наголосив заступник міністра.

За його словами, цього разу надається 30 календарних днів на можливість подачі заявок. При цьому на виплати можуть претендувати і ті громадяни, які проживають у регіонах, що вже вийшли з «червоної» зони карантину.

«З моменту набуття чинності закону і плюс 10 днів у всіх громадян, які проживають і працюють у регіонах, які були раніше або знаходяться у «червоній» карантинній зоні, є можливість звернутися протягом календарних днів 30 днів», – пояснив Музиченко.

Нагадаємо, 30 березня Верховна рада підтримала в цілому законопроєкт №5300 про допомогу ФОПам і найманим працівникам через локдаун у «червоних» зонах. Документ повернув карантинні виплати, які були під час жорсткого карантину в січні.

Вчора, 19 квітня, стартувала подача заявок на отримання компенсацій.

«Слово і діло» докладно писало – хто і як може отримати виплати, і що для цього потрібно зробити.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал