Карантинні виплати: як отримати від держави 8 тисяч гривень

Читать на русском
У березні 2021 року уряд знову пообіцяв бізнесові виплатити по 8 тисяч гривень компенсації за збитки від локдауну. Як та хто може отримати ці гроші ‒ покрокова інструкція.
Карантинні виплатиСлово і діло

22 березня уряд пообіцяв підтримати бізнес у «червоних зонах» та компенсувати збитки, а через два дні президент ініціював новий законопроєкт про карантинні виплати. Документ передбачає компенсації із державного та місцевого бюджетів для ФОПів та найманих працівників, діяльність яких зупинилася під час локдауну з лютого 2021 року. Як та хто може отримати виплати і що для цього потрібно зробити, розібралося «Слово і діло».

Хто може отримати виплати

Претендувати на отримання допомоги можуть ФОПи і наймані співробітники підприємств. З повним списком КВЕДів, які дозволяють претендувати на держдопомогу можна ознайомитися за посиланням. Загалом йдеться про роботу закладів громадського харчування, розважальних та спортивних клубів, торговельних точок і культурних центрів.

Як отримати виплати через портал «Дія»

  • Спершу потрібно зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на diia.gov.ua. за допомогою електронного підпису або BankID.
  • У розділі «Послуги» обрати «Одноразова матеріальна допомога ФОП та найманим працівникам».
  • Портал перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду на відповідність умовам отримання допомоги.
  • У заяві зазначити: П.І.Б., дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію і номер паспорта.
  • Зазначити адресу реєстрації.
  • Додати номер банківського рахунку за стандартом IBAN.
  • Перевірити та надіслати заповнену заяву.
  • Очікувати повідомлення про нарахування виплат.

Як отримати виплату через додаток «Дія»

Для цього необхідно увійти в додаток та обрати розділ «Послуги», натиснути на «Одноразову допомогу». Система перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду.

Далі потрібно ввести номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN та очікувати сповіщення про опрацювання заяви.

Які терміни подання заяви

Подати заяву на отримання держдопомоги треба протягом 30 днів від дня посилення в регіоні карантинних обмежень.

Як нараховуватимуть виплати

  • За рахунок коштів з державного бюджету виплачується 8 тисяч гривень.
  • За рахунок місцевого бюджету додається ще сума, розмір якої має визначити орган місцевого самоврядування.

Хто не отримає компенсацій

Серед найманих працівників не отримають компенсацій ті, хто працюють за сумісництвом та чия зарплата за останні три місяці перевищує 30  тисяч грн. Також на виплати не зможуть претендувати співробітники, роботодавець яких не сплатив ЄСВ за всі місяці відповідного кварталу.

Серед ФОПів компенсацію не отримають підприємці, державна реєстрація яких становить менше трьох місяців і ті, хто сплатив ЄСВ менше ніж за шість місяців.

Крім того, виплати не передбачені для осіб, чия діяльність не потрапила під обмеження та випадки, коли ФОП є найманими працівниками.

Нагадаємо, станом на 30 березня до «червоної» зони карантину увійшли м. Київ та ще 10 областей: Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Черкаська, Чернівецька.

На цих територіях діють посилені карантинні обмеження, які унеможливлюють діяльність ресторанного та розважального бізнесу, а також призупинена робота ТРЦ та інших торговельних точок.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: