Кожна друга українська компанія готова підвищувати зарплати співробітникам – НБУ

Читать на русском
В Україні вже третій квартал поспіль очікування щодо розміру зарплати демонструють стійке зростання
Ілюстративне фотоВідкрите джерело

Понад 62% підприємств в Україні планують підвищення зарплат для співробітників, близько 35% прогнозують зарплати на нинішньому рівні та близько 2% компаній планують поступово урізати зарплати до кінця наступного року.

Про це свідчать дані Національного банку за I квартал 2021 року.

В Україні вже третій квартал поспіль очікування щодо розміру зарплати демонструють стійке зростання. Баланс відповідей становить 60,6% (у IV кварталі 2020 року — 58,9%).

Водночас шостий квартал поспіль за прогнозами респондентів кількість працівників на їхніх підприємствах у наступні 12 місяців зменшиться: баланс відповідей — «мінус» 1,9% (у IV кварталі 2020 року — «мінус» 9,9%).

Нагадаємо, що мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2021 року була підвищена до 6 тис.грн. Підвищення до 6,5 тис.грн пройде в грудні 2021 року. При цьому погодинна мінімальна зарплата у 2021 році з 1 січня 2021 року склала 36,11 гривні, а з 1 грудня 2021 року буде встановлена в розмірі 39,12 гривні.

Нагадаємо, що за підсумками березня 2021 року інфляція в Україні досягла 8%. Це півторарічний рекорд, який перевищує очікування Національного банку України, що оцінювалися в 7,6%.

Позитивна динаміка за рівнем зарплат і в роздрібній торгівлі в Україні в лютому показує, що споживчі настрої населення поліпшуються.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал