Зеленський перерахував умови для миру на Донбасі

Читать на русском
Для того, щоб досягти миру на Донбасі, слід виконати три умови, які обов'язково має виконати й Росія.

Для того, щоб досягти миру на Донбасі, слід виконати три умови, які обов'язково має виконати й Росія.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю La Repubblica, переклад якого опублікували на сайті президента в п'ятницю, 16 квітня.

«Ми готові до будь-яких варіантів розвитку подій - враховуйте, що війна проти нас триває з 2014 року. І це - жорстока війна із застосуванням безпілотників, артилерії, бронетехніки, мін... З початку моєї роботи на посаді президента ми робили все, що можливо, для активізації переговорів та пошуку мирного рішення. Ми завжди готові повернутися до змістовної дипломатичної бесіді, закликаємо Росію до цього ж», - сказав Зеленський.

Вимушена міграція: в яких областях живе найбільше зареєстрованих переселенцівСтаном на квітень 2021 року майже 1,5 млн українців полишили окупований Донбас та Крим. Детальний розподіл переселенців за областями дивіться на інфографіці Слово і діло.

За його словами, «першочерговим захистом є недопущення розширення агресії, тому Україна потребує максимально дієвої підтримки».

Також Зеленський нагадав, що тільки за останні три місяці Україна втратила близько 30 військових, продовжує гинути також і мирне населення.

«На східному кордоні і в Криму Росія розмістила близько 80 тис. військових, до яких слід додати ще 30 тис. проросійських бойовиків і офіційних військових РФ на Донбасі. Точно не в інтересах Європи, щоб такий військовий потенціал могли використовувати за прямим призначенням, як цього захоче Москва. Розширення війни може принести тільки нові страждання та проблеми всім, й ніхто не отримає від того користі», - додав Зеленський.

Президент також зазначив, що став набагато жорсткіше після спроб припинити війну, яка забрала вже близько 14 тисяч життів.

«Але це від впевненості: можна встановити мир, можна повернути нормальне демократичне життя, можна не допустити погіршення ситуації в нашому регіоні і розширення війни. Що для цього потрібно? Реалістичність позицій, справедливість на переговорах і готовність виконувати ті зобов'язання, які беруться сторонами. Україна пропонує саме такий підхід. Головне, щоб Росія робила те саме», - підсумував Зеленський.

Раніше Зеленський заявив про те, що Україна не піде в наступ на Донбасі.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал