НАБУ знову призупиняло слідство у справі Азарова

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув ще одну скаргу адвоката колишнього очільника українського уряду на постанову детектива Національного бюро.
Микола Азаров

Національне антикорупційне бюро знову зупиняло слідство у кримінальному провадженні за підозрою колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова у заволодінні ТОВ «ЕСУ» 220 млн грн державних коштів, проте суд це рішення скасував.

Про це йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 1 березня, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 16 лютого суддя ВАКС скасувала постанову детектива НАБУ про зупинку слідства у справі Азарова. Вже 17 лютого детектив виніс нове рішення про зупинку розслідування цієї справи у зв'язку з виконанням міжнародної правової допомоги, а саме надсилання запиту до Республіки Кіпр. Метою запиту є встановлення власників компанії «ЕСУ», якими, за версією слідства, є колишній президент Віктор Янукович, Азаров або наближені до них особи.

Вже це нове рішення детектива НАБУ про зупинку слідства адвокат Азарова оскаржив в антикорупційному суді. На думку адвоката, експрем'єр-міністр не набув статусу підозрюваного, рішення про запит до Кіпру є невмотивованим, постанова не відповідає вимогам КПК, відсутня потреба у наданні міжнародної правової допомоги і невиконання всіх дій, проведення яких необхідне та можливе до зупинення досудового розслідування.

Вивчивши скаргу, суддя її задовольнив. У рішенні він вказав, що детектив недостатньо мотивував необхідність встановлення власників компанії «ЕСУ», а також той факт, що це відноситься до предмету досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні.

За версією слідства, у період з жовтня 2010 року по липень 2013 року експрезидент Віктор Янукович, вступив у злочинну змову, зокрема з прем'єр-міністром Миколою Азаровим та іншими особами. Останні своєю чергою діючи за попередньою змовою з членом наглядової ради ПАТ «Укртелеком», директором ТОВ «ЕСУ», службовими особами Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, зловживаючи своїм службовим становищем, в інтересах ТОВ «ЕСУ» організували фінансування за рахунок державного бюджету України. Зокрема, йшлося про виконання робіт з побудови виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення, внаслідок чого заволоділи майном - державними грошовими коштами на загальну суму 220 млн грн.

Нагадаємо, ВАКС залишив призупиненим слідство у справі олігарха Олега Бахматюка. Також антикорупційний суд залишив зупиненим слідство у справі «Золотого мандарину ойл».

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал