Лазебна розкритикувала пенсійну реформу

Читать на русском
Трирівневу пенсійну систему з 2003 року систему повноцінно створити не вдалося. Накопичувальний добровільний рівень охоплює менш як 1 млн осіб
Марина Лазебнаliga.net

З 2003 року в Україні намагаються побудувати трирівневу пенсійну систему європейського зразка, але зробити цього так і не вдалося через те, що держава не приділяє цьому питанню достатньої уваги.

Про це заявила міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час Українського пенсійного форуму.

«У 2003 році було визнано, що в Україні має запрацювати трирівнева пенсійна система. Що у нас є на сьогодні? Сьогодні у нас є тільки солідарний рівень», - сказала він.

Євгенія КравчукНародний депутат України
Кравчук пообіцяла впровадити накопичувальну пенсійну системуСказано 27 січня 2021 р.Статус обіцянки: У процесі

За словами міністра, з 2003 року систему повноцінно створити не вдалося. Накопичувальний добровільний рівень охоплює менше ніж 1 млн осіб, тобто близько 29% від загального числа застрахованих осіб. За прогнозами експертів, у 2055 році пенсії українців складуть лише 18% від їх зарплати. Єдиний вихід - розвивати накопичувальний рівень і залучити близько 10 млн осіб до 2023 року, чиї добровільні внески дозволять залучити до 35 млрд грн.

«Я вважаю, що це теж показник того, що держава не приділяла достатньо уваги добровільним накопиченням. У нас фактично працює лише солідарний рівень... У 2016 році була вдвічі зменшена сума єдиного соціального внеску, і тоді говорили, що станеться детінізація зарплат, і Пенсійний фонд наповниться. Так повинні були з'явитися засоби, щоб підвищувати пенсії. І, змушена визнати, нічого цього не відбулося», - зазначила міністр.

Марина Лазебная о пенсионной реформеУкраинский пенсионный форум

Раніше Лазебна заявляла, що Україна повинна вирішити питання запровадження накопичувальної пенсійної системи, яка буде існувати паралельно з нинішньою. В іншому випадку виплачується в країні пенсія через 30 років зменшиться в півтора рази та становитиме всього 18% від зарплати.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: