Місія МВФ розпочала свою роботу в Україні для перегляду угоди співпраці за програмою stand-by. Через COVID-19 вона працюватиме у форматі онлайн-зв'язку. Про це повідомив голова НБУ Кирило Шевченко. У коментарі «Слово і діло» економіст Борис Кушнірук пояснив, що робота місії триватиме і в наступному році, але це не гарантує, що ухвалюватимуться конкретні рішення щодо програми фінансування.
«Це буде своєрідний формат – онлайн-режим, я не знаю, наскільки такий формат дозволить ухвалювати рішення, в будь-якому разі, жодних коштів до кінця року Україна не отримає і через те, що розпочалися різдвяні свята, й через те, що деякі рішення прийматимуть у наступному році. Річ у тім, що вони, в принципі, ніколи не кажуть «ні». В такому разі вони говорять, що треба продовжувати роботу й скільки це триватиме – ніхто не знає. В будь-якому разі, вимоги, закладені в меморандумі, ніхто не скасовував», ‒ сказав Кушнірук.
Кушнірук пояснив, що програма співпраці може переглядатися відповідно й до часових рамок і до результатів роботи місії.
«Насправді питання будуть найбільше стосуватись бюджету й ситуації довкола антикорупційних органів», ‒ пояснив економіст.
На думку експерта, початок роботи місії МВФ в Україні був відтермінований із політичних причин: через ситуацію довкола НАБУ, антикорупційних органів, зміни керівництва НБУ.
«Все це суттєво обмежило прийняття рішень й, більш того, ці питання не можна назвати розв'язаними повністю станом на зараз. Й це може ускладнити вердикт. Тобто те, що місія розпочала свою роботу – це ще не означає, що буде ухвалене якесь рішення», ‒ пояснив він.
Раніше в Нацбанку перерахували відмінності коронакризи від попередніх криз.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»