У Нацбанку перерахували відмінності коронакризи від попередніх

Читать на русском
Сологуб нагадав, що кризи в Україні відбуваються приблизно раз на шість років. При цьому раніше кризи супроводжувалися обвалом гривні, виведенням капіталу і банкрутствами банків.

Коронакриза 2020 року значно відрізняється від інших економічних криз у першу чергу тим, що збереглася фінансова стабільність.

Про це розповів сьогодні заступник голови НБУ Дмитро Сологуб під час звіту про фінстабільність, пише пресслужба відомства.

«Криза ще не завершилась, ми це розуміємо. Але через дев'ять місяців можемо говорити, що банківська система змогла впоратися з цією кризою досить непогано, в тому числі завдяки діями НБУ», - сказав він.

Сологуб нагадав, що кризи в Україні відбуваються приблизно раз на шість років. При цьому раніше кризи супроводжувалися обвалом гривні, виведенням капіталу та банкрутствами банків.

Також він зазначив, що кризи 2008 і 2014 років були потрійними, коли одночасно була криза платіжного балансу, криза реального сектора економіки та фінансова криза.

«На цей раз кризові явища ми спостерігаємо тільки у реальному секторі, в падінні виробництва», - сказав він.

Сологуб нагадав, що фінансовий сектор у попередні кризи був і джерелом кризи, що потім відбувалося на економіці. З іншого боку, на нього потім впливали кризові явища, що знаходило відображення на курсі гривні.

Нагадаємо, Нацбанк встановив офіційний курс долара станом на ранок, 17 грудня, на рівні 27,73 грн за долар, що на 2 копійки нижче в порівнянні з попереднім банківським днем.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: