Міський голова Харкова Геннадій Кернес, який лікувався у берлінській клініці «Шаріте», помер вночі 17 грудня. Політолог Віктор Таран у коментарі «Слово і діло» зазначив, що після смерті Кернеса розпочнеться перерозподіл впливу в економічній сфері міста.
«Зараз відбуватиметься процес перерозподілу «спадщини» Кернеса у всіх сферах: і в політичній, і в економічній. Я прогнозую, що саме у політичній досягти консенсусу буде легше. Всі розуміють, якщо зараз призначити перевибори, то це може призвести до непередбачуваних наслідків – приходу до влади ОПЗЖ й тоді взагалі баланс влади порушиться», ‒ сказав Таран.
Політолог додав, що проросійські настрої у Харкові після смерті Геннадія Кернеса можуть вийти з-під контрою.
«Політично ситуація не зміниться, а економічно – ті гравці, яким цікавий Харків, розпочнуть перерозподіл сфер впливу, але це не буде в дуже жорстких формах», ‒ упевнений політолог. Кернес частково «абсорбував» у себе проросійські настрої і, як не дивно, він був одним із гарантів, що «русскій мір» в Харкові не стався», ‒ сказав Таран.
Нагадаємо, у вересні в Харківській міськраді офіційно підтвердили, що Геннадій Кернес захворів на коронавірус. Його доправили у німецьку клініку «Шаріте», де лікувався від наслідків COVID-19.
Перша сесія нового складу міської ради Харкова відбулася без Кернеса, але, як повідомили у територіальній виборчій комісії, він все одно заступив на посаду мера.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»