ВАКС продовжив домашній арешт ексдиректора фірми «Аркона»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження запобіжного заходу підозрюваному.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 30 січня нічний домашній арешт колишнього співвласника та директора приватної компанії «Аркона Газ-Енергія» Ігорю Мичку, якого НАБУ і САП підозрюють у справі зловживань під час видачі спеціального дозволу на видобуток газу на Полтавщині його фірмі, так званої «справи газової фірми оточення Петра Порошенка».

Про це повідомляє пресслужба ВАКС.

«14 грудня слідча суддя ВАКС задовольнила клопотання прокурора та продовжила колишньому співвласнику та директору «Аркона Газ-Енергія» запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із забороною залишати житло у нічний час доби. Строк дії ухвали – до 30 січня 2021 року», – інформують у суді.

Також на Мичка поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не залишати Київ та Київську область без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, визначеними в ухвалі слідчої судді особами та здати на зберігання закордонні паспорти.

Раніше Мичку обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Як з'ясувало слідство, впродовж 2016 року ТОВ «Аркона Газ-Енергія» неодноразово і безуспішно зверталося до Державної служби геології та надр України щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону. Однак згодом склад власників компанії змінився – державні та місцеві органи влади переглянули своє ставлення до звернень ТОВ.

У квітні 2017 року Полтавська обласна рада погодила Держгеонадра надання ТОВ «Аркона Газ-Енергія» без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення родовища. Після цього задіяні особи розподілили ролі і розробили план із заниження суми збору за видачу спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону. Вони використали показники проєктних видобутків газу і конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат, що не існують, у тому числі амортизаційні відрахування, у результаті чого встановили початкову ціну продажу спеціального дозволу у 3,8 млн грн. При цьому початкова вартість продажу спецдозволу мала б становити 200,6 млн грн.

Розрахункова різниця між фактично сплаченою вартістю збору та дійсною початковою ціною продажу спеціального дозволу на користування надрами дорівнює 196,8 млн грн, що і становить розмір збитків, завданих державному бюджету України.

Нещодавно фірму «Аркона Газ-Енергія» придбала за 8,6 млн доларів бізнес-група «Смарт-Холдинг» народного депутата Вадима Новинського.

Нагадаємо, журналісти програми «Схеми» встановили, що компанія «Аркона Газ-Енергія» пов'язана з оточенням колишнього президента Петра Порошенка. За їх же даними, фірма за заниженою вартістю отримала спецдозвіл на видобуток газу на Полтавщині.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: