В Україні розглядають можливість ввести в дію модель карантину вихідного дня для стримування поширення вірусу. У коментарі «Слово і діло» глава БФ «100% життя» Дмитро Шерембей наголосив, що карантин є найбільш ефективним заходом стримування епідемії, однак при працюючих в звичному режимі навчальних закладах, вводити обмеження на період вихідних днів не має сенсу.
«Якщо держава пішла на те, що навчання проходить не онлайн і випустило мільйон дітей в школи і дитячі сади, то немає сенсу говорити про карантин вихідного дня. В одній школі - тисячі дітей, які між собою спілкуються, і ймовірність того, що може бути 1-2 дитини з коронавірусом - висока. Всі ці діти, в кінці-кінців, підуть додому. Вони ж не на вулиці живуть і не в школі. Так ось я думаю, що це було стратегічною помилкою і ніякий карантин вихідного дня не буде ефективним», - сказав Шерембей.
Він додав, що єдиною надією залишається вакцина.
«Держава повинна докласти максимум зусиль, щоб вакцина для України стала доступною в першій хвилі. Тестування потрібно лібералізувати і зробити більш доступним для людей. Навіть, якщо люди роблять тестування самостійно - це повинно бути максимально просто», - сказав він.
При цьому, на думку Шерембея, карантин може стримувати поширення захворювання, однак при працюючих навчальних закладах це стає неефективним.
«Єдина технологія, яка сьогодні є дієвою - це карантин. Чим менше у людей контактів з людьми, - математично можна розрахувати поширення. У будь-якому випадку, сам карантин не є якимось універсальним вирішенням цієї проблеми. Неготовність системи приймати і супроводжувати хворих людей - плачевна. Тому, що страждають і гинуть люди від захворювання, а людей інфікованих дуже багато», - додав він.
Нагадаємо, раніше глава МОЗ Максим Степанов повідомив, що в Україні готують тимчасові госпіталі для хворих COVID-19.
При цьому Степанов також заявляв, що Україна зараз не може ввести повний локдаун.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»