«Справа фірми юристів Порошенка»: обрали запобіжний захід останній підозрюваній

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув останнє клопотання про обрання запобіжного заходу експрацівниці Українського державного геологорозвідувального інституту.
Український державний геологорозвідувальний інститут

Вищий антикорупційний суд визначив заставу колишній завідувачці сектору геолого-економічної оцінки ресурсної бази нафти і газу відділу геолого-економічної оцінки Українського державного геологорозвідувального інституту, яку НАБУ і САП підозрюють у причетності до так званої «справи газової фірми юристів Петра Порошенка» про видачу спецдозволу компанії «Аркона Газ-Енергія» за заниженою вартістю.

Про це повідомляє пресслужба ВАКС.

«26 серпня слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід колишній завідувачці сектору геолого-економічної оцінки ресурсної бази нафти і газу відділу геолого-економічної оцінки Українського державного геологорозвідувального інституту у вигляді застави у розмірі 84 080 гривень», – інформують у суді.

За інформацією журналіста «Слово і діло», йдеться про Людмилу Кучму. На неї також поклали обов'язки: прибувати за першою вимогою; не відлучатися з населеного пункту, в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними в кримінальному провадженні, окремими особами та здати на зберігання закордонні паспорти.

До цього суд взяв під варту директора ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз» Володимира Щербину з альтернативою застави в 630 тисяч гривень. Також ВАКС відправив під цілодобовий домашній арешт представника НВФ «Проект-Нафтогаз» Юрія Ільницького. Під нічний домашній арешт відправили ексзаступника директора з виробництва, економіці та загальних питань Українського державного геологорозвідувального інституту Олега Зур'яна.

Раніше НАБУ і САП повідомили про підозру шістьом особам, причетним до завдання 196,8 млн грн збитків державі під час видачі спеціального дозволу на видобуток газу Полтавській області фірмі «Аркона Газ-Енергія». Журналіст «Слово і діло» з'ясував їхні прізвища.

Водночас органи правопорядку зазначили, що коло задіяних у вчиненні злочину не є вичерпним, і вони встановлюють інших можливих співучасників схеми.

Справа газової фірми «юристів Порошенка»: з'ясувалися прізвища підозрюванихЖурналіст «Слово і діло» з'ясував прізвища підозрюваних у справі про можливе завдання збитків державі на майже 200 млн грн.

Як з’ясувало слідство, впродовж 2016 року ТОВ «Аркона Газ-Енергія» неодноразово і безуспішно зверталося до Державної служби геології та надр України щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону. Однак згодом склад власників компанії змінився – державні та місцеві органи влади переглянули своє ставлення до звернень ТОВ.

У квітні 2017 року Полтавська обласна рада погодила Держгеонадра надання ТОВ «Аркона Газ-Енергія» без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення родовища. Після цього задіяні особи розподілили ролі і розробили план із заниження суми збору за видачу спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону. Вони використали показники проєктних видобутків газу і конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат, що не існують, у тому числі амортизаційні відрахування, у результаті чого встановили початкову ціну продажу спеціального дозволу у 3,8 млн грн. При цьому початкова вартість продажу спецдозволу мала б становити 200,6 млн грн.

Розрахункова різниця між фактично сплаченою вартістю збору та дійсною початковою ціною продажу спеціального дозволу на користування надрами дорівнює 196,8 млн грн, що і становить розмір збитків, завданих державному бюджету України.

Нещодавно фірму «Аркона Газ-Енергія» придбала за 8,6 млн доларів бізнес-група «Смарт-Холдинг» народного депутата Вадима Новинського.

Нагадаємо, журналісти програми «Схеми» встановили, що компанія «Аркона Газ-Енергія» пов'язана з оточенням колишнього президента Петра Порошенка. За їх же даними, фірма за заниженою вартістю отримала спецдозвіл на видобуток газу на Полтавщині.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: