Генпрокуратура Білорусі порушила кримінальну справу проти Координаційної ради опозиції за статтею 361 Кримінального кодексу Білорусі «захоплення влади».
Про це заявив генеральний прокурор Білорусі Олександр Конюк, передає «Супутник Білорусь».
Вибори в Білорусі: хто визнав Лукашенка президентом, а хто – ніВибори в Білорусі визнали Росія, Китай, Сирія, В'єтнам, Венесуела, Нікарагуа, Туреччина, Сирія, Киргизстан і Таджикистан.
«Створення та діяльність Координаційної ради спрямовані на захоплення державної влади, а також на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь», - заявив Конюк.
Стаття передбачає до п'яти років позбавлення волі.
Відзначимо, 15 серпня штаб кандидата в президенти Світлани Тихановської почав формування Координаційної ради. Вона покликана обговорювати та розробляти безпечні й стабільні механізми забезпечення передачі влади. До складу Ради увійшли близько ста осіб.
Раніше опонент президента Білорусі на виборах Світлана Тихановська записала відеозвернення до лідерів Євросоюзу, в якому назвала минулі вибори нечесними, непрозорими і сфальсифікованими.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»