З'явилася нова потенційна вакцина від коронавірусу

Читать на русском
У США винайшли векторну вакцину проти SARS-CoV-2 на основі штаму LaSota вірусу хвороби Ньюкасла, модернізованого коронавірусним S-білком.
Фото - «Слово і діло».

У США винайшли векторну вакцину проти SARS-CoV-2 на основі штаму LaSota вірусу хвороби Ньюкасла, модернізованого коронавірусним S-білком.

Поки вірогідну вакцину випробували тільки на «олюднених» мишах. Результат випробувань опублікований на сервері препринтів bioRxiv.

Відзначається, що дослідження проводилося в лабораторії 3-го - максимального - рівня біозахисту.

Під час експерименту дев'ять груп мишей імунізували чотирма різними варіантами вакцини в дозуванні 10 і 50 мкг за тритижневою схемою прайм-буст (перше щеплення + закріплююче). Ін'єкції робили внутрішньом'язово, так як живий NDV практично не репликується в м'язах і не викликає симптомів у ссавців.

Передбачається, що вакцину будуть виробляти традиційним і відносно дешевим для багатьох аналогічних препаратів способом - у курячих яйцях з ембріонами.

Хвороба Ньюкасла, або азіатська пташина чума, - вірусне захворювання птахів, при цьому вірус нешкідливий для людей і може викликати тільки легкий кон'юнктивіт та грипоподібні симптоми.

Нагадаємо, що раніше в США стартували найбільші випробування вакцини від коронавірусу. У тестуванні препарату візьмуть участь 30 тисяч добровольців, які не знатимуть, чи отримали вони реальну вакцину або ж плацебо.

Також повідомлялося, що у ВООЗ назвали ймовірну дату появи вакцини від COVID-19.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...