Хабар ексголові Кіровоградської ОДА: НАБУ зобов'язали повернути телефон

Читать на русском
Антикорупційний суд частково задовольнив скаргу представника власника майна на неповернення мобільного телефону.
Андрій Балонь

Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро повернути мобільний телефон одному з фігурантів справи за підозрою колишнього голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрія Балоня та керівника патронатної служби ОДА Сергія Шевченка в одержанні неправомірної вигоди.

Таке рішення 22 липня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується в рішенні, 25 червня детективи НАБУ провели обшук в автомобілі і знайшли там грошові кошти в сумі 190 тисяч грн і 48 800 доларів. Також вони провели особистий огляд особи, у якої знайшли і вилучили мобільний телефон iPhone 7.

Також, як стверджував представник власника майна, детективу НАБУ було відмовлено у поновленні строку на подання клопотання про арешт тимчасово вилученого майна. Проте пізніше апеляційна палата ВАКС наклала арешт на 190 тисяч грн і 48 800 дол, але телефон не заарештували.

Однак представник просив суд зобов'язати НАБУ повернути все тимчасово вилучене майно. Вивчивши скаргу, суддя задовольнив її частково, зобов'язавши НАБУ повернути iPhone 7.

Як відомо, за даними слідства, приблизно навесні 2020 року у Балоня виник злочинний умисел, направлений на одержання неправомірної вигоди від начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігоря Бойчука за не ініціювання питання перед ним щодо невідповідності займаній посаді.

Не бажаючи бути викритим, ексголова Кіровоградської ОДА нібито вирішив залучити до його вчинення, як пособника, керівника своєї патронатної служби Шевченка. Приблизно у квітні 2020 року Балонь надав вказівку Шевченку висловити керівнику обласної Держпродспоживслужби вимогу щодо необхідності щомісячного передавання грошових коштів. Після чого, Балонь нібито повідомив, що за неправомірну вигоду сприятиме Бойчуку в здійсненні ним службової діяльності та не ініціюватиме його звільнення.

У квітні 2020 року в приміщенні Кіровоградської ОДА Балонь під час зустрічі у своєму службовому кабінеті з Бойчуком висловив йому вимогу щодо щомісячного надання Балоню грошових коштів. Він також додав, що подальше обговорення цих питань необхідно здійснювати через Шевченка, підтвердивши таким чином повноваження останнього діяти від його імені при обговоренні питань щодо надання неправомірної вигоди від Бойчука.

У подальшому керівник патронатної служби продовжуючи діяти на виконання вказівок Балоня під час листування в месенджері Telegram висловив Бойчуку вимогу про передачу грошових коштів в сумі 110 тисяч гривень щомісяця, загальною сумою 1,32 млн грн на рік. На вказану пропозицію керівник Держпродспоживслужби змушений був погодитись, розуміючи, що його можуть звільнити.

22 травня під час зустрічі в службовому кабінеті Балоня з Бойчуком ексголова ОДА з метою спонукати того до надання неправомірної вигоди, запевнив його у підтримці з використанням наданої йому влади та службового становища у випадку здійснення будь-яких дій відносно керівника Держпродспоживслужби співробітниками правоохоронних органів.

Того ж дня Бойчук зустрівся з Шевченком у службовому кабінеті останнього, де керівник патронатної служби висловив вимогу щодо необхідності передавання грошових коштів у розмірі близько 15% щомісячно від офіційного обороту грошових коштів, отриманих як прибуток лабораторіями ветеринарної медицини. Такий прибуток у 2019 році складав 11,85 млн грн.

Після цього, 4 червня Шевченко, перебуваючи в автомобілі Mercedes-Benz GL нібито одержав від Бойчука для голови Кіровоградської ОДА частину неправомірної вигоди в сумі 100 тис. грн. Також він висунув Бойчуку вимогу подвоїти суму щомісячної неправомірної вигоди, мотивуючи це нібито заниженням лабораторіями ветеринарної медицини офіційних показників доходу. У подальшому Шевченко нібито передав отриману неправомірну вигоду Балоню.

Вже 25 червня під час чергової зустрічі між Шевченком та Бойчуком у тому ж автомобілі на парковці біля Кіровоградської ОДА перший одержав другу частину неправомірної вигоди, узгодивши її розмір з останнім, у сумі 250 тис грн. Після чого його затримали.

Нагадаємо, ВАКС заарештував Балоня із альтернативою 10,13 млн грн застави. Шевченка суд теж заарештував, проте із заставою в 5,067 млн грн. Пізніше за них внесли вказаний розмір застави.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: