Катастрофа МАУ: Україна готується до суду ООН

Читать на русском
Україна може звернутися до Міжнародного суду ООН в суперечці з Іраном у справі про збиття літака МАУ, проте готова вирішити його в позасудовому порядку.
РБК-Україна

Україна може звернутися до Міжнародного суду ООН в суперечці з Іраном у справі про збиття літака МАУ, проте готова вирішити його в позасудовому порядку.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, пише ЄП.

Офіційне рішення ще не прийняте, оскільки попереду проведення багатьох обов'язкових процедур. Однак в МЗС вважають, що переговори з Іраном ведуть до подачі позову в міжнародні юрисдикції.

«Або раніше, або пізніше нам доведеться піти в Суд ООН через збитий літак», - заявив Єнін.

Заступник міністра підкреслив, що діалог з Іраном не припиняється і Україна буде готова вирішити спір у позасудовому порядку.

«Щоб було мирне врегулювання, нам потрібно зібрати максимальну доказову базу», - пояснив він.

Відзначається, що Україна може подати в МС ООН відповідно до механізмів, передбачених Чиказькою конвенцією.

Діє також Монреальська конвенція, яка передбачає можливу відповідальність Ірану за неякісно проведене розслідування. Однак офіційний Київ не зможе використовувати цю норму, оскільки з часів СРСР не визнає юрисдикції МС ООН в рамках Монреальської конвенції. Однак є ймовірність, що цією можливістю скористаються інші країни, громадяни яких загинули в збитому літаку.

«Це (подача позову) буде предметом переговорів з партнерами. Ми також думаємо над можливістю посилення нашої юридичної команди, враховуючи складність і важливість процесу», - пояснив представник МЗС.

Раніше повідомлялося, що влада Ірану досі не відправила бортові самописці збитого літака МАУ над Тегераном.

Нагадаємо, Канада відправить до Франції власних експертів, які приєднаються до розшифровки бортових самописців збитого над Тегераном літака МАУ.

Відзначимо, український літак компанії МАУ був збитий іранськими військовими 8 січня 2020 року. Пасажирський літак був вражений двома ракетами під час вильоту із Тегерану. Жертвами авіакатастрофи стали 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу.

Раніше повідомлялося, що в МЗС чекають від Ірану дій по передачі «чорних скриньок» літака МАУ.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: