Україна в рейтингах: як змінювалися позиції країни за шість років

Читать на русском

За останні три місяці стало відомо, що Україна поліпшила своє місце в рейтингу свободи слова і рейтингу найсильніших армій світу. При цьому за індексом конкурентоспроможності країна здала позиції. «Слово і діло» відстежило, як змінювалися позиції України в цих та інших міжнародних рейтингах у 2014-2020 роках.

У рейтингу конкурентоспроможності країн, як і в інших рейтингах, Україна то підіймалася, то опускалася. Станом на цей рік Україна посідає 55 місце, у 2014-му було 49-е, це поки найкращий показник. Рейтинг складає Міжнародний інститут управління розвитком на підставі понад 300 критеріїв. Враховуються чотири основні аспекти економічного життя країни: стан ділового середовища, економік і інфраструктури, а також ефективність уряду.

Цьогоріч Україна мала прогрес у рейтингу свободи преси – ми піднялися на 96 місце. Наприклад, у 2015 році ми посідали 129 місце, а у 2019-му – 102 місце. При цьому глобальна оцінка України в рейтингу знизилася, тож ми підійнялися вгору завдяки значному погіршенню ситуації в інших країнах. Організація, яка складала рейтинг – «Репортери без кордонів» – зазначила, що Україні потрібно зменшувати вплив олігархів на ЗМІ і боротися з безкарним насильством проти журналістів.

Із 2014 року Україна поступово піднялася в рейтингу демократії: тоді було 92 місце, цьогоріч – 78-е. Експерти The Economist при складанні рейтингу враховують показники, сформовані в п'ять груп: діяльність влади, вплив населення на політику, громадянські свободи, політична культура, вибори.

Починаючи з 2016 року, Україна втрачає свої позиції в рейтингу інноваційних економік світу. У 2014 році країна посіла 49 сходинку, а у 2020-му – вже 56-ю. У всесвітньому рейтингу щастя позиції України за останні два роки покращилися, але зараз у нас 123 місце зі 153-х.

Нагадаємо, раніше ми писали, в яких міжнародних рейтингах Україна поліпшила свої позиції у 2019 році.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: