В яких міжнародних рейтингах Україна покращила свої позиції в 2019 році

Читать на русском

У політичному та економічному житті України минулого року було достатньо «зрад». І хоча економічного дива не сталося, успіхи України в різних галузях відзначили достатньо міжнародних організацій. «Слово і Діло» сьогодні подивилося, в яких міжнародних рейтингах наша країна покращила свої позиції.

Найбільший прорив стався в рейтингу процвітання – плюс 15 позицій, наша країна посіла 96-е місце. Творці рейтингу (аналітичний центр The Legatum Prosperity) відзначили, що найсильніші сторони України – це освіта й умови життя, а слабкі – соціальний капітал. Також наголошується, що Україна за 10 років значно поліпшила умови ведення бізнесу.

На 12 рядків (до 71 місця, за даними за 2018 рік) Україна піднялася у світовому рейтингу оборонної промисловості. За даними рейтингу, продажі «Укроборонпрому» становили 1,3 млрд дол.

Також Україна на 10 позицій піднялася в рейтингу сприйняття корупції за 2018 рік, 120 місце зі 180. У дослідженні Transparency International йдеться, що позитивний вплив на позицію України зробило запровадження процедури автоматичного відшкодування ПДВ, розширення сфер діяльності систем ProZorro і ProZorro. Продажі, а також діяльність бізнес-омбудсмена. При цьому в організації зазначили, що більшість рекомендацій влада проігнорувала. Зокрема, не припинився тиск на активістів і журналістів, СБУ і Нацполіцію не позбавили функцій розслідування економічних злочинів, загострилося протистояння між правоохоронними органами.

На 10 пунктів (до 78 місця) Україна піднялася в рейтингу конкурентоспроможності в сфері подорожей і туризму. У доповіді Світового економічного форуму йшлося про те, що Україна поліпшила ситуацію з безпекою, ділове середовище, інфраструктуру та міжнародну відкритість.

У рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business Україна зміцнила свої позиції на 7 пунктів і посіла 64 місце зі 190. За даними Світового банку, Україна поліпшила свої показники за 6 із 10 критеріїв, які враховують при складанні рейтингу.

Приємно, що на 5 позицій України піднялася у світовому рейтингу щастя, 133 зі 156 місць. Незначне зміцнення позицій було в рейтингу ефективності боротьби зі змінами клімату і глобальному рейтингу миру.

Нагадаємо, «Слово і Діло» проаналізувало, як змінювалися позиції України в рейтингах у 2014-2019 роках.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: