Найбільш масштабні паводки в історії України

Читать на русском

На заході України через інтенсивні дощі почався паводок. В Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській і Закарпатській областях затоплені населені пункти, розмиті дороги і зруйновані мости. До регіону вже прибули прем'єр Денис Шмигаль і глава МВС Арсен Аваков, щоб оцінити ситуацію. «Слово і діло» зібрало факти про стихійне лихо і згадало, коли ще в Україні були масштабні паводки.

Найважча ситуація зараз в Івано-Франківській області. Там затопило понад 4,5 тисячі будинків у 165 населених пунктах, порушено транспортне сполучення з 21 селищем. Негода серйозно пошкодила дорожню інфраструктуру: зруйновані 90 мостів і 110 кілометрів доріг. Учора, 23 червня, голова обласної адміністрації Віталій Федоров заявив, що, за попередніми підрахунками, сума збитків становить 400 млн грн. Сьогодні ця цифра, напевно, більше.

У перші дні паводку в Івано-Франківській області загинули три людини: одна жінка впала в потік річки, двоє людей загинули в автомобілі, що впав у річку.

Сильно постраждала й Чернівецька області. Там, зокрема, зруйновані дві дамби і пошкоджено газопровід. У ніч на 24 червня рівень води в річці Прут досяг критичної позначки, затоплення тепер загрожує Чернівцям. Глава ОДА Сергій Осачук вже попередив людей, які живуть біля річки, про можливу евакуацію.

Денис Шмигаль сьогодні заявив, що паводок на заході України вже перевершив масштаб 2008 року. Те стихійне лихо сталося наприкінці липня, також після інтенсивних дощів. Після піку повені затопленими виявилися 40,6 тисяч житлових будинків, зруйновано 561 міст і 680 кілометрів доріг. Крім того, загинули 39 осіб. Верховна рада на три місяці оголосила режим надзвичайної екологічної ситуації у Львівській, Тернопільській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Закарпатській та Вінницькій областях. Щоб усунути наслідки повені, з державного бюджету виділили 5 млрд грн.

В листопаді 1998-го, масштабний паводок пережила Закарпатська область. З берегів вийшли відразу кілька річок, підтопленими виявилися понад 120 населених пунктів, також було зруйновано 2,4 км залізничних шляхів. Не обійшлося і без жертв – загинули 17 осіб. Збитки від стихійного лиха оцінили в 822 млн грн, допомогу для ліквідації наслідків Україні виділили Японія, Польща, США, Швейцарія та Словаччина.

Нагадаємо, однією з причин паводків на заході України називають масштабну вирубку лісів. «Слово і діло» пропонує подивитися, як із нею борються чиновники, і які обіцянки дає нова влада.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: