Коронавірус в Україні: які регіони найкраще підготовлені до пандемії

Читать на русском

В Україні понад 34 тисячі осіб захворіли на коронавірус, останній тиждень щодня фіксується новий рекорд за кількістю інфікованих. Президент Володимир Зеленський ще на своїй пресконференції говорив, що після закінчення карантину в регіонах будуть кадрові висновки, і Кабінет міністрів підготував основу для цього, перевіривши обласні адміністрації на предмет виконання рішень щодо запобігання поширенню вірусу. Зокрема, враховувався рівень забезпечення лікарень, які працюють з COVID-19. «Слово і діло» пропонує подивитися, яка з цим ситуація в областях.

У цілому по Україні середня забезпеченість лікарень обладнанням становила 84,7%, забезпеченість засобами індивідуального захисту – 72,9%, забезпеченість персоналом – 83,9%.

Згідно з відкритими даними, опублікованими на сайті уряду, в українських лікарнях в наявності 155 тисяч літрів антисептика (дефіцит 3 тисячі літрів), 159 тисяч окулярів для захисту очей (дефіцит 31 тисяча), 877 тисяч респіраторів (дефіцит 320 тисяч), 271 тисяча багаторазових масок (дефіцит 174 тисячі), 3 млн одноразових масок (дефіцит 2 млн), 5 млн рукавичок (дефіцит 1 млн), 215 тисяч ізоляційних халатів (дефіцит 426 тисяч), 743 тисячі костюмів біозахисту (дефіцит 612 тисяч), 2,4 тисячі апаратів ШВЛ (дефіцит 205 штук), 1,3 тисячі кисневої апаратури (дефіцит 192 штуки), 2,5 тисячі моніторів для пацієнтів (дефіцит 418 штук).

Найкраще доручення для боротьби з коронавірусом виконували в Луганській області. Лікарні регіону забезпечені обладнанням на 82,2%, засобами захисту – на 71%, а персоналом – на 84,3%. Апаратів ШВЛ, захисту для очей і кисневої апаратури лікарні не потребують.

На другому місці Хмельницька область: лікарні на 87,5% забезпечені апаратурою, на 82,5% – засобами захисту і на 97,2% – персоналом. В області немає дефіциту антисептика, одноразових масок і рукавичок, а також кисневої апаратури.

Найгірше підготовлені до боротьби з коронавірусом у Запорізькій і Львівській областях. Лікарні Запорізької області на 81% забезпечені обладнанням, на 71,5% – засобами захисту і на 86,1% персоналом. У Львівській області ці показники становили 81%, 59,5% і 85,4% відповідно.

Найвищий показник забезпечення лікарень обладнанням у Полтавській області – 98,6% (найнижчий – у Вінницькій), засобами індивідуального захисту – в Херсонській області (94,2%, найгірше – у Львівській), персоналом – у Хмельницькій (97,2%, найгірше – в Харківській).

Нагадаємо, 11 червня було сто днів, як в Україні зареєстрували перший випадок коронавірусу. «Слово і діло» склало динаміку захворюваності на коронавірус і згадало етапи запровадження заходів безпеки.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал