Moody's прогнозує падіння ВВП України на 4,5%

Читать на русском
Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service очікує зниження ВВП України в 2020 році на 4,5% і його відновлення на 3,6% вже в 2021 році.
Deutsche Welle

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service очікує зниження ВВП України в 2020 році на 4,5% і його відновлення на 3,6% вже в 2021 році.

Відповідний прогноз був опублікований в понеділок, 15 червня.

Згідно з прогнозом агентства, економіка України різко скоротиться через обмеження на внутрішню діяльність, слабший зовнішній попит і більш низькі грошові перекази.

В агентстві відзначають, що українська економіка поступово почне відновлення з другої половини 2020 року, при цьому прогноз зростання реального ВВП становить приблизно 3,6% в 2021 році.

Як очікують в Moody's, дефіцит держбюджету збільшиться до 7,5% ВВП в 2020 році з 2,0% ВВП в 2019 році, в результаті чого валові потреби уряду у фінансуванні цього року складають близько 16% ВВП.

Рейтингове агентство прогнозує, що настрої інвесторів по відношенню до України хоча і можуть покращитися з новою програмою МВФ, але тим не менш залишатимуться настороженими, враховуючи зросле неприйняття ризику в глобальному масштабі і нестабільність внутрішньої політики.

За прогнозом Moody's, валютні резерви України завдяки новій програмі МВФ на кінець року (без урахування золота) складуть близько 22 млрд доларів, чого достатньо для покриття приблизно чотирьох місяців імпорту.

Раніше Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП України.

Також у Держстаті оцінили глибину падіння ВВП.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал