Малюська оцінив дії Кабміну під час карантину

Читать на русском
Кабінет міністрів України пройшов по самому краю повноваження, коли запроваджував карантин через поширення коронавірусу.

Кабінет міністрів України пройшов по самому краю повноваження, коли запроваджував карантин через поширення коронавірусу. Однак рішення були збалансовані, тому що уряд застосовував ті ж підходи, які застосовувалися в більшості країн Західної Європи.

Про це міністр юстиції Денис Малюська заявив в інтерв'ю Радіо Свобода.

Так він прокоментував звернення Верховного Суду України до Конституційного Суду щодо конституційності карантинних заходів.

«Є багато дискусій щодо того, чи була повністю дотримана легальна процедура запровадження карантину, чи ні. Коротка відповідь: в кінці кінців оцінку дасть суд... Ми вважаємо, що будь-яких серйозних порушень не було під час прийняття будь-яких постанов Кабміну, які стосувалися карантину», - сказав Малюська.

Декларація міністра Малюськи: квартири, земля й понад 2 млн гривеньМіністр юстиції Денис Малюська задекларував 2,080 млн гривень доходів за 2019 рік, а його дружина Людмила – 1,08 млн гривень доходів.

За словами міністра, уряд обрав ризикову тактику на межі законності.

«Можна точно сказати, що ми пройшли по самому краю повноважень. Далі вже точно була б незаконність. Ризикова тактика. Ніякого запасу ми собі не залишали, «не дули на холодне»», - зазначив він.

Малюська вважає, що рішення Кабміну були збалансовані, а метою уряду був захист людей, їхнього життя і здоров'я. За його словами, збалансованість таких заходів, оцінює, наприклад, Європейський суд із прав людини.

«Там дійсно оцінюється, наскільки збалансованим був підхід регулятора, що права обмежили, але чи було це можна порівняти з тими небезпеками, задля уникнення або зменшення яких були такі обмеження прав людини. На нашу думку, збалансованість у нас дотримана, тому що ми в принципі застосовували ті ж підходи, які були застосовані в більшості країн Західної Європи. Тому ми відчуваємо себе досить впевнено», - сказав він.

«Давайте подивимося на суть акту. Навіть, якщо, припустимо, було якесь порушення процедури, порушення Конституції, мета була захистити людей, їхнє життя і здоров'я. І це за великим рахунком вдалося, якщо ми подивимося на цифри захворюваності і смертності в Україні і в країнах, які зреагували трохи пізніше», - додав Малюська зазначивчи, що допускає будь-яке рішення суду.

Раніше Малюська анонсував новий вид покарання для засуджених.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: