У кого більше, ніж у Лещенка: квартири народних депутатів

Читать на русском

Гучний скандал навколо купівлі нардепом Сергієм Лещенком квартири в центрі Києва за 7,5 млн грн у 2016 році перетворився на своєрідний мем, хоча справу щодо можливої корупційної складової було закрито після того, як КСУ скасував статтю про незаконне збагачення. Нещодавно народні депутати оприлюднили свої декларації за 2019 рік і «Слово і діло» вирішило подивитись, у кого з парламентаріїв квартира більша, ніж у Лещенка. Нагадаємо, що площа квартири екснардепа становить 192 кв. м.

Аналізуючи декларації, ми брали до уваги тільки квартири, що перебувають в особистій власності депутатів, не враховуючи будинки та нерухомість членів родини.

Найбільше квартир серед нардепів задекларував член депутатської групи «За Майбутнє» Віктор М’ялик. Він є власником 158 квартир загальною площею 9 тис. 978 кв. м. Це абсолютний рекорд як за кількістю квартир, так і за їхньою площею.

Ще 4 нардепи володіють квартирами площею від 900 кв. м. Серед них – позафракційний Вадим Новинський, який задекларував 4 квартири загальною площею 1 тис. 389 кв. м, та представники «Опозиційної платформи – За життя» Нестор Шуфрич (9 квартир площею 1 тис. 349 кв. м), Григорій Суркіс (6 квартир площею 1 тис. 99 кв. м), Сергій Дунаєв (5 квартир площею 952 кв. м).

13 нардепів вказали в деклараціях квартири, що мають загальну площу від 300 до 600 кв. м. Серед них представник «Голосу» Святослав Вакарчук (2 квартири площею 545 кв. м), «Батьківщини» – Сергій Тарута (5 квартир площею 522 кв. м), депутатської групи «Довіра» – Максим Єфімов (2 квартири площею 504 кв. м), «Слуги народу» – Андрій Стріхарський (2 квартири площею 490 кв. м), «За майбутнє» – Антон Кіссе (4 квартири площею 489 кв. м).

У 20 парламентаріїв є квартири загальною площею від 200 до 300 кв. м, що також більше, ніж у Лещенка. До цієї когорти належать член депутатської групи «За майбутнє» Сергій Мінько, який володіє однією квартирою площею 299 кв. м, позафракційний Дмитро Шенцев, який має 3 квартири площею 292 кв. м, ще один представник групи «За майбутнє» Ярослав Дубневич володіє 3 квартирами площею 286 кв. м, п’ятий президент Петро Порошенко, який задекларував 3 квартири площею 284 кв. м, член фракції «Батьківщина» Сергій Власенко має 1 квартиру площею 235 кв. м.

Раніше «Слово і діло» проаналізувало, як протягом року змінилися родинні статки президента Володимира Зеленського.

Також ми подивилися, хто в уряді Дениса Шмигаля найбагатший і найбідніший міністр.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: