У МОЗ уточнили, які послуги є безкоштовними для хворих коронавірусом

Читать на русском
Нацслужба здоров'я при МОЗ уточнила перелік безкоштовних послуг для осіб, хворих коронавірусом.

Нацслужба здоров'я при МОЗ уточнила перелік безкоштовних послуг для осіб, хворих коронавірусом. Зокрема, пацієнти отримують безкоштовне тестування методом ПЛР мобільною бригадою.

Про це повідомляє урядовий портал.

Зазначено, що НСЗУ виплатила 162 944 463 грн за надання допомоги пацієнтам з підозрою або встановленим COVID-19.

Так, відомство платить закладу охорони здоров'я за кожне проведене тестування методом ПЛР. Це означає, що мобільна бригада має все необхідне для взяття мазків у пацієнта вдома і транспортування їх до лабораторії. Для пацієнта послуга безкоштовна. Ні засоби індивідуального захисту медпрацівника, ні бензин для машини пацієнт не оплачує з власної кишені.

З приводу екстреної допомоги, то бригада ЕМП має оцінити стан здоров'я пацієнта на місці виклику і за необхідності транспортувати його до лікарні, котру виділили в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, бригада ЕМП надає йому необхідну медичну допомогу, надає рекомендації щодо самоізоляції і направляє на тестування для мобільної бригади. Відзначається, що Нацслужби здоров'я платить екстреній службі за кожен виїзд до пацієнтів як із встановленим діагнозом COVID-19, так і з підозрою на коронавірусну хворобу.

Щодо безкоштовних послуг на стаціонарі, то пацієнт отримує такі основні послуги:

  • тестування на SARS-Co-V-2,

  • лабораторні та інструментальні дослідження (ЕКГ, загальний клінічний аналіз крові і сечі, біохімічний аналіз крові, визначення рівня глюкози крові),

  • медичну допомогу відповідно до галузевих стандартів,

  • кисневу підтримку,

  • інтенсивну терапію і підключення до ШВЛ і ЕКМО за необхідності,

  • знеболювання і медикаментозну терапію,

  • консультації лікарів інших спеціальностей тощо.

Зазначено, що це покриває тариф відповідного пакету медичних послуг. А значить, пацієнтові не треба платити за те, за що платить держава.

«Всього за стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною інфекцією кошти отримали 6 установ, що входять до переліку певних лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 (понад 25,6 млн грн) і 31 заклад, що не входить до переліку лікарень, визначених для госпіталізації, і отримують виплати тільки у квітні (10,8 млн грн)», - інформують у МОЗ.

Нагадаємо, в Києві за добу підтвердили коронавірус ще у 58 осіб.

Також відзначимо, кількість хворих коронавірусом у лавах ЗСУ знову зросла.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: