Президент Палестини оголосив про вихід зі всіх угод з Ізраїлем і США

Читать на русском
Президент Палестини Махмуд Аббас оголосив про припинення дії всіх угод з Ізраїлем і Сполученими Штатами.

Президент Палестини Махмуд Аббас оголосив про припинення дії всіх угод з Ізраїлем і США.

Про це він сказав у вівторок, 19 травня, повідомило агентство WAFA.

«Організація визволення Палестини і держава Палестина на сьогодні звільняються від усіх угод і домовленостей з урядами США і Ізраїлю, а також від усіх зобов'язань, заснованих на цих угодах і домовленостях, включаючи сферу безпеки», - наводить агентство слова палестинського лідера.

Аббас додав, що Ізраїль повинен понести відповідальність за спроби анексувати окуповані палестинські території. Він також звинуватив США в сприянні Ізраїлю.

Раніше 28 січня президент США Дональд Трамп оголосив умови «угоди століття» щодо палестино-ізраїльського врегулювання, згідно з якою передбачається створення двох держав.

На своїй сторінці в Twitter американський лідер опублікував карту нових кордонів Ізраїлю та Палестини, запропонованих в рамках «угоди століття».

Розробка «угоди століття» почалася ще в 2017 році, проте до минулого року ніяких подробиць відомо не було. У червні 2019 року США оприлюднили економічну частину «угоди», що отримала назву «Від світу до процвітання», щодо існування розвитку Палестини. У ній передбачається зниження бідності в два рази за 10 років, подвоєння ВВП і залучення в її економіку $ 50 млрд.

Відносини між Палестиною та Ізраїлем загострилися в травні 2018 року, після того як США перенесли своє посольство з Тель-Авіва до Єрусалиму, який Ізраїль вважає своєю неподільною столицею, в той час як Палестина претендує на східну частину міста.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: