Справа ексрозвідника: підозрюваний намагався оскаржити завершення слідства

Читать на русском
Один із підозрюваних у справі розтрати понад двох мільйонів гривень Служби зовнішньої розвідки подав скаргу на рішення детектива.
апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Директор державного підприємства «Науковий центр точного машинобудування» Олександр Сєлюков намагався оскаржити рішення детектива Національного антикорупційного бюро про закінчення досудового слідства, але суд йому двічі відмовив.

Про це йдеться в ухвалах Вищого антикорупційного суду та апеляційної палати ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

16 квітня НАБУ і САП вирішили завершити слідство у справі про розтрату 2,2 млн грн Служби зовнішньої розвідки і відкрили матеріали справи трьом підозрюваним та їхнім захисникам. Не погодившись з таким рішенням, підозрюваний Сєлюков подав скаргу на рішення детектива, проте ВАКС йому відмовив.

Пізніше він подав апеляційну скаргу на відмову, але палата ВАКС залишила її без задоволення. Зокрема, судді вказували, що існує певний перелік рішень детектива та прокурора, які підлягають оскарженню і в ній немає рішення про завершення досудового слідства.

За версією слідства, Сєлюков як директор НЦТМ, використовуючи колишні знайомства, домовився із заступником голови Служби зовнішньої розвідки України (СЗР) Павлом Пашковським та заступником директора 2 департаменту СЗР про вчинення правопорушення. За даними слідства, директор держпідприємства попросив посадовців СЗР, щоб останні, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечили перемогу ДП «НЦТМ» під час організації проведення закупівлі СЗР спеціальної техніки для одержання неправомірної вигоди. Такою технікою було визначено комплекс програмно-технічного управління геопросторовими даними, відомості про принцип дії якого становлять державну таємницю.

На виконання плану Пашковський та інший посадовець СЗР залучили підлеглих їм працівників. Після цього, вони, ґрунтуючись на попередньо отриманих від Сєлюкова технічних умовах на «ПТК «Райдуга», затвердили вихідні вимоги на предмет закупівлі «ПТК «Райдуга».

В подальшому посадовці розвідки попри на відсутність своєчасно наданих ДП «НЦТМ» документів, декількох коригувань цінових пропозицій, застереження, провели оцінку пропозицій потенційних виконавців та запропонували прийняти пропозицію ДП «НЦТМ», як таку, що є найбільш економічно вигідною.

Після цього, СЗР підписала договір про закупівлю із ДП «НЦТМ», який держпідприємство не було в змозі виконати, адже технічні умови на «ПТК РАЙДУГА» були підробленими. До того ж, ДП «НЦТМ» немає сертифікату на використання програмних продуктів ArcGIS компанії ESRI, що є невід`ємним елементом вказаного комплексу.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру ексзаступнику голови СЗР. Ним виявився Павло Пашковський. Також суд обрав підозрюваним запобіжні заходи.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: