ВАКС не заарештував директора держпідприємства, хоча він не вніс заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив у клопотанні детектива та прокурора про арешт одного з підозрюваних у справі.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Суд не взяв під варту директора державного підприємства «Науковий центр точного машинобудування» Олександра Сєлюкова, хоча він не вніс визначену судом заставу.

Про це журналісту «Слово і діло» повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Кравець.

Як відомо, суд визначив Сєлюкову заставу в розмірі 231 тисяча гривень. Втім він не вніс гроші і тому детектив з прокурором подали клопотання про його арешт. Вивчивши документ, суддя відмовив у задоволенні. Водночас суд відправив директора держпідприємства під цілодобовий домашній арешт сроком до 29 квітня.

За версією слідства, Сєлюков як директор НЦТМ, використовуючи колишні знайомства, домовився із заступником голови Служби зовнішньої розвідки України (СЗР) Павлом Пашковським та заступником директора 2 департаменту СЗР про вчинення правопорушення. За даними слідства, директор держпідприємства попросив посадовців СЗР, щоб останні, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечили перемогу ДП «НЦТМ» під час організації проведення закупівлі СЗР спеціальної техніки для одержання неправомірної вигоди. Такою технікою було визначено комплекс програмно-технічного управління геопросторовими даними, відомості про принцип дії якого становлять державну таємницю.

На виконання плану Пашковський та інший посадовець СЗР залучили підлеглих їм працівників. Після цього, вони, ґрунтуючись на попередньо отриманих від Сєлюкова технічних умовах на «ПТК «Райдуга», затвердили вихідні вимоги на предмет закупівлі «ПТК «Райдуга».

В подальшому посадовці розвідки попри на відсутність своєчасно наданих ДП «НЦТМ» документів, декількох коригувань цінових пропозицій, застереження, провели оцінку пропозицій потенційних виконавців та запропонували прийняти пропозицію ДП «НЦТМ», як таку, що є найбільш економічно вигідною.

Після цього, СЗР підписала договір про закупівлю із ДП «НЦТМ», який держпідприємство не було в змозі виконати, адже технічні умови на «ПТК РАЙДУГА» були підробленими. До того ж, ДП «НЦТМ» немає сертифікату на використання програмних продуктів ArcGIS компанії ESRI, що є невід`ємним елементом вказаного комплексу.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру ексзаступнику голови СЗР. Ним виявився Павло Пашковський.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал