Мінсоцполітики готує нову пенсійну систему

Читать на русском
В Україні можуть впровадити накопичувальну пенсійну систему на додаток до діючої солідарної пенсійної системи для окремих категорій працівників.

В Україні можуть впровадити накопичувальну пенсійну систему на додаток до діючої солідарної пенсійної системи для окремих категорій працівників.

Проект відповідного законопроекту опублікувало Міністерство соціальної політики в середу, 20 травня.

На накопичувальну систему пропонується перевести більш ніж 135 тис. осіб у віці до 35 років, які мають право на пільгові пенсії.

Передбачається, що вони будуть платити підвищений єдиний соціальний внесок - одночасно роблячи відрахування в Пенсійний фонд України в рамках солідарної системи і в накопичувальний пенсійний професійний фонд.

Законопроект передбачає три пенсійних програми. За програмою №1 можна буде отримувати пенсію після 50 років при стажі роботи на шкідливих професіях (так званий список №1) від 10 років у чоловіків і від 7,5 років у жінок.

За програмою №2 можна отримувати виплати після 55 років при роботі за списком №2 від 12,5 років для чоловіків і від 10 років для жінок. Програма №3 дозволяє добровільно вступити в накопичувальний пенсійний фонд на умовах, визначених у колективних договорах - з отриманням пенсії з 55 років.

За програмою №1 необхідно до існуючого єдиного соцвнеску в розмірі 22% від нарахованої зарплати додатково перераховувати ще 15%, за програмою №2 - 7%, в програмі №3 - від 3% за погодженням з працівниками.

За попередніми розрахунками Мінсоцполітики, очікуваний обсяг надходжень від роботодавців на відшкодування пільгових пенсій в наступні п'ять років складе 31,9 млрд грн. У разі прийняття законопроекту акту такі надходження складуть 26 млрд грн до солідарної системи та 15,6 млрд грн в накопичувальну.

Зниження надходжень до солідарної системи буде компенсовано погашенням боргів перед Пенсійним фондом роботодавцями, яким дозволять на 5 років розстрочити виплати.

Нагадаємо, ВР остаточно відхилила закон про пенсійний вік для жінок.

Також повідомлялося, що в Україні стартувала виплата проіндексованих пенсій.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...