Рада має намір запровадити збір за виліт пасажирів

Читать на русском
Документом пропонується визначити на законодавчому рівні особливостей стягнення державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України.

Нардепи схвалили за основу в першому читанні законопроект №2424 «Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо вдосконалення механізму стягнення державних зборів за кожного пасажира, який відлітає із аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув до аеропорту України».

За документ проголосували 237 нардепів під час пленарного засідання у вівторок, 19 травня.

Документом пропонується визначити на законодавчому рівні особливостей стягнення державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув до аеропорту України.

У пояснювальній записці зазначається, що законопроект відповідає міжнародній практиці, в тому числі досвіду провідних держав світу (Іспанія, Великобританія, Франція, Німеччина, Австрія, США, Китай, Австралія, Узбекистан, тощо), та враховує політику Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) щодо питання оподаткування в сфері міжнародного повітряного транспорту.

Законопроектом передбачено:

  • закріплення в термінологічному апараті (стаття 1 Повітряного кодексу України) поняття «державне мито з суб'єкта авіаційної діяльності»;

  • доповнення Повітряного кодексу статтею 121, якою визначаються особливості стягенння державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув до аеропорту України;

  • встановлення відповідальності за порушення порядку або термінів сплати державних зборів із суб'єктів авіаційної діяльності, визначених цим кодексом.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль спрогнозував відновлення авіасполучення в Україні.

Також нагадаємо, чотири авіакомпанії назвали орієнтовні дати рейсів в Україну.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: