Європарламент проголосував за спрощення візового режиму з Білоруссю

Читать на русском
Європарламент рекомендував ЄС ухвалити дві угоди із Білоруссю – про спрощену процедуру видачі віз і про реадмісію осіб, які перебувають без дозволу.

Європарламент рекомендував ЄС схвалити дві угоди із Білоруссю – про спрощену процедуру видачі віз і про реадмісію осіб, які перебувають без дозволу.

Спрощену процедуру видачі віз на пленарному засіданні в Брюсселі 13 травня підтримали 634 євродепутати, пише DW.

За угоду про реадмісію проголосували 560 євродепутатів, 117 висловилися проти, а 13 утрималися.

Угода передбачає взаємне полегшення візових процедур для широкої категорії громадян та зниження збору. Водночас буде забезпечено право громадян звертатися за отриманням віз як до посольств європейських країн, так і до візових центрів.

Вартість «шенгену» для білорусів знизиться до 35 євро, а рішення про видачу візи ухвалюватимуть не довше 10 днів (у разі додаткової перевірки термін може зрости до 30 днів). Багато категорій громадян залежно від мети поїздки зможуть звертатися за візою без сплати збору та отримуватимуть багаторазові візи з більш тривалим терміном дії в спрощеному порядку.

Термін розгляду заяви можуть скоротити до двох робочих днів у невідкладних випадках, але тоді візовий збір становитиме 70 євро.

Білоруська віза для громадян ЄС також подешевшає до 35 євро. Крім того, буде збільшено перелік підстав для видачі безкоштовних віз у некомерційних цілях. Термін перебування іноземців у Білорусі збільшиться удвічі: з 90 днів на рік (зараз) до 180.

Документи набудуть чинності в перший день другого місяця після дати отримання відповідного повідомлення сторонами одна одній про завершення процедур ратифікації.

Раніше Рада Євросоюзу схвалила виділення Україні 1,2 млрд євро.

Також у МЗС пояснили, навіщо призупинили безвіз із Білоруссю.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення про часткову зупинку дії угоди про безвіз із Білоруссю.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: