Вчені знайшли нові різновиди коронавірусу

Читать на русском
Вчені зі США і Південної Кореї виявили кілька генетичних різновидів коронавірусу SARS-CoV-2.

Вчені зі США і Південної Кореї виявили кілька генетичних різновидів коронавірусу SARS-CoV-2.

Наукову роботу дослідників з Гарвардського університету в США і Університету Данкук у Південній Кореї опублікували в репозиторії bioRxi.

Під час дослідження вчені проаналізували одноланцюгові РНК-послідовності вірусів, виділених у 11 132 пацієнтів з SARS-CoV-2 і зберігаються в базі даних GISAID, яка містить інформацію про повні або часткові секвеновані геноми коронавірусу. Вони попарно порівняли 2540 нуклеотидних послідовностей, визначаючи нуклеотидні заміни - точкові мутації, при яких один нуклеотид РНК-послідовності замінюється на інший. Таким чином вчені виміряли рівень подібності між геномами SARS-CoV-2 у пацієнтів з усього світу.

В результаті, дослідники виявили чотири відокремлені гілки (кластера) серед європейських і північноамериканських зразків вірусу. Дві з них є переважно європейськими, одна характерна для США, а остання представляє собою суміш випадків зараження в США і Європі. При цьому тільки одна переважно європейська гілка безпосередньо пов'язана з вірусами з Китаю. Останні утворюють кластер «оригінальних» вірусів, що потрапили в Європу і США з Азії. Інша гілка містить геноми з Європи, Японії, Австралії та Нової Зеландії.

Вчені прийшли до висновку, що геноми коронавірусу варіюються в залежності від регіону, і існують відмінності між вірусами з Азії і з західних країн.

Дослідження показало, що спочатку генетичний склад SARS-CoV-2 був більш однорідним, проте потім став розділятися на окремі гілки. Поширення вірусу по світу призвело до більшого розмаїттям геномів. Результати аналізу відповідають картині розвитку пандемії, резюмують автори роботи. На думку дослідників, зусилля з розробки вакцини повинні враховувати генетичну мінливість збудника COVID-19.

Раніше учені зі США та Великої Британії виявили, що вже існують сотні різних мутацій коронавірусу.

Також італійські дослідники заявили про розробку першої у світі вакцини, здатної протистояти зараженню коронавірусом.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...