Пандемія коронавірусу: що заборонили експортувати країни світу під час карантину

Читать на русском

Під час пандемії COVID-19 у світі раптом виник дефіцит захисних масок та медичного захисту для лікарів. Але згодом кожна країна почала робити власні запаси в разі, якщо епідемія затягнеться на тривалий час. Тому різні країни почали накладати заборону на експорт певних товарів та харчі. «Слово і діло» пропонує подивитись, що заборонено вивозити з України та інших держав світу.

В Україні під забороною на експорт спирт, гречка, медичні рукавички, водонепроникні лабораторні костюми, рукавички з інших полімерних матеріалів, рукавички медичні нестерильні нетальковані нітрилові, рукавички неопудрені з нітрилу, халати ізоляційні медичні одноразові, медичні маски (хірургічні), окуляри захисні, щиток захисний, респіратори класу захисту не нижчий FFP2.

Країни Європейського союзу на час епідемії заборонили вивозити за межі ЄС фільтрувальні маски, захисні окуляри та спецодяг. Вивіз цих медичних виробів можливий виключно за особливим дозволом. Німеччина додала до списку медичне обладнання й гігієнічні матеріали.

Сербія наклала заборону на експорт пшеничного борошна, соняшникової олії та білого цукру.

Євразійська економічна спільнота, до якої входять Казахстан, РФ, Вірменія, Білорусь, Киргизстан, під час карантину заборонила вивозити медичні маски та великий перелік харчів. Зокрема, до списку входять ріпчаста цибуля, часник, ріпа, жито, рис, гречка, просо, крупа, борошно грубого помолу та гранули із зерна зернових культур, шліфоване гречане зерно, готові харчі з гречки, подрібнені і не подрібнені соєві боби й насіння соняшнику.

Найбільш розлогий перелік заборонених до вивозу товарів має Білорусь. Серед медичних виробів країна наклала заборону на експорт герметичних захисних окулярів, протиаерозольних респіраторів, масок для використання з протиаерозольними фільтрами й такі фільтри, а також одноразові й багаторазові медичні маски, багаторазові протичумні костюми I типу, бахіли, хірургічні та медичні діагностичні рукавички, медичні та хірургічні халати, медичні одноразові комплекти, бинти, вату, марлю й аналогічні вироби.

Що стосується харчів, то з Білорусі не можна вивозити на продаж гречку, цибулю сіянку, цибулю ріпчасту, часник.

Казахстан, окрім медичних масок, заборонив вивозити пшеницю, гречку, цукор та борщовий набір: картоплю, моркву, буряк, олію соняшникову.

У Південно-Східній Азії свої пріоритети. Із В’єтнаму та Камбоджі не можна експортувати рис, з Таїланду – яйця.

Туреччина наклала заборону на експорт лимонів.

Раніше «Слово і діло» підрахувало, скільки українців припадає на одну «швидку», одне ліжко в лікарні та одного лікаря-інфекціоніста.

Також ми подивились, скільки тестів на коронавірус провели в Україні та інших країнах світу.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал