Скільки українців припадає на одну «швидку», одне ліжко в лікарні та одного лікаря-інфекціоніста

Читать на русском

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що українська медична система може витримати одночасно не більш ніж 3,5 тисячі хворих на коронавірус для одночасного перебування у відділеннях інтенсивної терапії. Тоді можна буде пройти епідемію, і паралельно лікувати людей від інфарктів, інсультів та інших ургентних станів. «Слово і діло» пропонує подивитись, скільки українців припадає на кожну карету швидкої допомоги, на одне ліжко в лікарні та на одного лікаря-інфекціоніста в країні.

Скільки українців припадає на одну машину швидкої допомоги

У 2019 році в Україні було 2 тис. 947 автомобілів швидкої допомоги без урахування авто, які підлягають капремонту/списанню. З них авто екстреної меддопомоги (типу В) – 2 тис. 676 і реанімобілі (типу С) – 271 машин.

На одне авто швидкої допомоги припадає 14 тисяч 211 українців.

Найбільше «швидких» у Києві, де на 246 авто припадає трохи більше 12 тис. населення. Найменше «швидких» у Волинській області, де на 52 машини швидкої допомоги – 19 тис. 830 осіб.

Скільки українців припадає на одне лікарняне ліжко в інфекційному відділенні

Якщо не будуть створюватись додаткові ліжко-місця у інфекційних відділеннях лікарень, то в цілому в Україні нараховується 12 тис. таких ліжок. На одне інфекційне ліжко-місце припадає 3,5 тис. осіб.

Найкраща ситуація з інфекційними відділеннями в Одеській області, де на 1,9 тис. ліжок припадає 1 тис. 200 мешканців та в Миколаївській області – на 1,3 тис. ліжок у інфекційних відділеннях лікарень припадає 900 мешканців області.

Найменші можливості розмістити в лікарнях хворих на COVID-19 у Рівненській області, де на 151 ліжко претендують 7,6 тис. жителів області.

Щодо кількість апаратів ШВЛ, то на 1,9 тис. апаратів – 22 тис. 400 осіб.

Скільки українців припадає на одного лікаря-інфекціоніста

Загалом в Україні 3 тис. 623 лікарі (інфекціоністи, терапевти, педіатри). На одного медичного спеціаліста припадає 11 тис. 600 потенційних пацієнтів.

Найбільше лікарів у Запорізькій області, де нараховується 308 медпрацівників, які можуть надавати допомогу хворим на коронавірус. При цьому на одного лікаря припадає 5 тис. 500 пацієнтів.

Найгірша ситуація в Хмельницькій області, де лише 51 лікар спеціалізованої практики. На одного лікаря припадає 24 тис. 600 жителів області. У Луганській області на одного лікаря – 27 тис. 400 мешканців області.

Раніше «Слово і діло» писало, що станом на ранок 14 квітня в Україні зафіксовано 3372 випадки коронавірусної хвороби.

Також ми розбирались, скільки тестів на коронавірус провели в Україні та інших країнах світу.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал